FESTIWALEKONCERTY

Open’er Festival 2020 odwołany! Znamy nowy termin gdyńskiej imprezy

Open’er Festival

Z powodu globalnego kryzysu pandemii koronawirusa tegoroczna edycja Open’er Festival nie odbędzie się!

Nowy termin Open’er Festival to 30 czerwca – 3 lipca 2021 roku.

Oświadczenia organizatora Open’er Festival

„To będzie pierwsze lato bez Open’era od 2002 roku. Dziwne i dewastujące uczucie… Mrok i smutek. Festiwale letnie to wszystko czego koronawirus nienawidzi. To emanacja życia, to muzyka i sztuka przeżywana razem, to wolność i radość. To celebracja zarówno wspólnoty jak i indywidualizmu. Tę rundę wirus wygrał, ale spokojnie – nie z takimi problemami ludzkość już sobie radziła. Zaraz wracamy. I będzie to powrót spektakularny! Obiecuję, że już od dzisiaj, wraz z całym zespołem Alter Art, będziemy pracowali każdego dnia, aby Open’er był jeszcze lepszy, jeszcze ciekawszy i jeszcze silniejszy. Wykorzystamy ten czas dobrze. Będziemy z Wami w nieustannym kontakcie, mamy sporo nowych pomysłów i zaczynamy wspólne przygotowania do edycji 2021! Dobra wiadomość jest też taka, że tegoroczny program w większości powróci w przyszłym roku, uzupełniony o sporo nowych elementów. Uważajcie na siebie i dbajcie o innych, wspierajcie tych, co na pierwszej linii i pomyślcie o tym, jaki Open’er 2021 będzie miał smak po 24 miesiącach rozłąki od poprzedniej edycji… kiedy z pozoru najprostsze rzeczy nabiorą zupełnie nowego wymiaru! Kosmos! Do zobaczenia w Gdyni od 30.06 do 03.07.2021!

Mikołaj Ziółkowski – szef Alter Art, organizator Open’er Festival”

„Festiwalowiczki, Festiwalowicze, artyści, nasza ukochana Gdynia, przyjaciele z Kosakowa, Sztuka na Open’erze i wszyscy, którzy festiwal tworzycie i przy nim pracujecie – dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i zapewniamy – będzie dobrze!

Wszystkie bilety zakupione na Open’er 2020 pozwolą Wam uczestniczyć w edycji 2021.

Zachowując je, wspieracie cały muzyczny i festiwalowy świat. Dziękujemy!

Tegoroczne bilety gwarantują Wam również udział w festiwalu w najlepszej cenie. Na edycję 2021 nie będą dostępne FanTix i Early Bird Tickets.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Open’er Festival.

Już od 1 lipca będą dostępne bilety na Open’er 2021!

Ciężko nam sobie wyobrazić lato bez Open’era. Nie pamiętamy takiego. Ale już wybiegamy myślami i marzeniami w przyszłość. Już spotykamy się z Wami wszystkimi w Gdyni i znów czujemy tę energię, nieporównywalną z niczym innym. Do zobaczenia wkrótce!!!

Open’er Team”

Przez 19 lat Open’er stał się jednym z najważniejszych elementów lata w Polsce, kilkakrotnie nagradzany jako Best Major Festival w Europie, buduje kolejne pokolenia festiwalowiczów. Co roku na lotnisku Gdynia-Kosakowo, od zera i po wielu miesiącach przygotowań, powstaje festiwalowy świat, w którym przez kilka dni pojawia się od 120 do 140 tysięcy ludzi. Niezwykle zaangażowana open’erowa społeczność cieszy się wolnością, a muzyka przenika się z teatrem, kinem, muzeami, modą oraz dyskusjami na najważniejsze tematy obywatelskie.

Open’er to również ważny element kultury. A to ona jest kołem zamachowym rozwoju, angażuje, spaja lokalne społeczności, determinuje to kim i jacy jesteśmy. Open’er jest też znaczącym elementem polskiej i lokalnej gospodarki. To bardzo ważny punkt ekonomicznego życia Gdyni, Trójmiasta i całego województwa pomorskiego, angażujący lokalne hotele, gastronomię, sklepy, dostawców usług i produktów, taksówkarzy, lotniska, transport krajowy i regionalny oraz wiele innych podmiotów. Na samym festiwalu pracuje blisko 8000 osób. Przez kilka dni każdego roku Trójmiasto funkcjonuje, żyje i oddycha w rytmie Open’era. Na początku lipca wiele polskich miast pustoszeje – jesteśmy nad morzem, w Gdyni. I uwielbiamy ten moment najbardziej na świecie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button