EKSTRAKLASAINNELEKKOATLETYKAPIŁKA NOŻNA

Olimpijczycy wznowią treningi w COS. Boniek, Dmowska-Andrzejuk i Morawiecki o sporcie

Rząd powoli odmraża polski sport

Minister Sportu, Danuta Dmowska Andrzejuk zapowiedziała chęć skoszarowania w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu sportowców przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W przyszłym tygodniu Dmowska-Andrzejuk planuje otwarcie pięciu COS, tj. w Cetniewie, Spale, Wałczu, Szczyrku i Zakopanem.

– Jesteśmy gotowi na proces powrotu sportu do normalności, mamy plan, wszystko jest szczegółowo rozpisane. Czekamy tylko na zielone światło od ministra zdrowia, bo jego opinia jest kluczowa. Chcielibyśmy do tego wykorzystać obiekty Centralnego Ośrodka Sportu. Do nich moglibyśmy stopniowo wysyłać niewielkie grupy sportowców, którzy przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa rozpoczęliby treningi – mówi minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

– Ośrodki musiałyby być zamknięte. Wszystkie pokoje zyskałyby status jednoosobowych, korzystanie z hal, siłowni czy basenów, które po każdych zajęciach byłyby dezynfekowane, odbywałoby się jedynie w małych grupach. Niezbędne byłoby zachowanie wszelkich możliwych przepisów higienicznych, a wskazane byłyby też możliwie częste badania pod kątem koronawirusa. Udział w rozpoczęciu szkolenia wzięliby też zapewne specjaliści z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej i Instytutu Sportu. To byłaby skomplikowana operacja, ale chcielibyśmy, by nasi potencjalni olimpijczycy możliwie szybko mogli wznowić treningi – dodała minister sportu.

Premier Mateusz Morawiecki, minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk i prezes PZPN Zbigniew Boniek

– Co prawda obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje dopiero od jutra, ale zacząłem się przyzwyczajać trochę wcześniej z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk i Zbigniewem Bońkiem. Rozmawialiśmy o przygotowaniach do przyszłorocznych IO oraz Euro. Sport odegra ważną rolę w powrocie do normalności – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Kiedy i jak ruszy polski sport? Chęci są, logistyka jednak nie jest prosta – stwierdził Zbigniew Boniek.

Być może piłkarska ekstraklasa wróci do gry pod koniec maja.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button