KRAKÓW

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu na krakowskim Starym Mieście i Kazimierzu

Kraków

12 września podczas sesji Rady Miasta Krakowa radni zdecydowali, że na Starym Mieście oraz Kazimierzu będą ograniczenia w sprzedaży alkoholu.

Nie będzie można go kupić w sklepach pomiędzy godz. 22 a 6. Za takim ograniczeniem opowiedziało się 31 radnych, jedna osoba była przeciw, siedmiu radnych wstrzymało się od głosu, a jedna osoba nie wzięła udziału w głosowaniu. Nie znalazły poparcia poprawki, które zmierzały do tego, by zakaz obowiązywał krócej – między godz. 0 a 5 lub 6 rano.

W lipcu radni nie zgodzili się na wprowadzenie w Krakowie czasowych ograniczeń sprzedaży alkoholu. Wtedy o wyniku głosowania przesądził jeden głos.

22 sierpnia do Kancelarii Rady Miasta i Dzielnic Krakowa wpłynął projekt uchwały autorstwa radnych z Dzielnicy I Stare Miasto, dotyczący wprowadzenia ograniczeń na terenie dzielnicy w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Wnioskodawcy przekonywali w nim, że prowadzenie nieograniczonej czasowo sprzedaży alkoholu negatywnie wpływa na bezpieczeństwo, a na działalność całodobowych sklepów skarżą się mieszkańcy.

Prezydent Jacek Majchrowski nie zgłosił zastrzeżeń do uchwalonego projektu.
Uchwała wejdzie w życie w terminie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.
(UMK)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button