POLSKAŚWIAT

Oficjalne. Polska gospodarzem Światowego Forum Miejskiego 2022

Światowe Forum Miejskie 2022

Polska i Katowice zostali gospodarzami kolejnego Światowego Forum Miejskiego.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister Funduszy i Polityki Regionalnej symbolicznie odebrała obowiązki gospodarza od Mohameda Al Khadar Al Ahmed – głównego koordynatora Światowego Forum Miejskiego w Abu Zabi. Wydarzenie odbędzie się w czerwcu 2022 roku.

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich trwało 10. Światowe Forum Miejskie (WUF). To druga, po światowym szczycie klimatycznym, największa konferencja organizowana pod egidą ONZ. Jej gospodarzem był UN-Habitat, agenda narodów zjednoczonych ds. urbanizacji i osiedli miejskich. Poprzednia edycja wydarzenia, która odbyła się w 2018 roku w Kuala Lumpur, zgromadziła około 23 tysięcy osób.

Polski nie mogło zabraknąć w Abu Zabi. Aktywnie uczestniczy w tym wydarzeniu, bo w 2022 roku sama zorganizuje 11. edycję WUF. Odbędzie się ona w Katowicach, które na kilka dni staną się stolicą wszystkich miast na świecie.

– Katowice to wyjątkowe polskie miasto, gdzie przemysłowa historia i poprzemysłowa architektura łączą się z aspiracjami do bycia centrum kultury i biznesu. Cieszymy się, że dostaliśmy szansę by opowiedzieć historię Katowic światu. Podczas 11. edycji Światowego Forum Miejskiego będziemy chcieli mówić o transformacji, jaką stolica Śląska przeszła w ostatnich kilkudziesięciu latach – mówi minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz dodaje – Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy Światowe Forum Miejskie, odbędzie się w Europie Środkowej.

Światowe Forum Miejskie to największa i najważniejsza na świecie konferencja poświęcona polityce miejskiej. Wydarzenie odbywa się co 2 lata.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywająca się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich zgromadziła ponad 20 tysięcy osób.

Światowe Forum Miejskie w Abu Zabi było doskonałą okazją do promocji Katowic na międzynarodowej arenie i zachęcenia uczestników tegorocznej imprezy do odwiedzenia stolicy Śląska w 2022 roku. Z oficjalną delegacją do Stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich pojechali między innymi minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister Grzegorz Puda oraz prezydent Katowic Marcin Krupa.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button