FESTIWALEKONCERTY

OFF Festival Katowice w 2020 roku odwołany! Caribou pierwszym headlinerem w 2021 roku. Nowa data

OFF Festival Katowice

OFF Festival Katowice został anulowany w tym roku.

Za to poznaliśmy nową datę imprezy, tj. 6-8 sierpnia 2021 roku.

Oświadczenie organizatora OFF Festival Katowice

„Przynosimy Wam wiadomość, której pewnie wszyscy się spodziewali, choć nikt nie chciał jej usłyszeć – OFF Festival Katowice nie odbędzie się w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 i związany z nią zakaz organizowania imprez masowych. Wrócimy za rok. Już przygotowujemy edycję, która Wam tę przerwę wynagrodzi.

To bardzo trudna decyzja. Nie spędzimy razem kolejnego magicznego weekendu w Katowicach, przy najlepszej muzyce świata. Pandemia zniweczyła ciężką pracę setek ludzi, którzy przygotowywali dla Was tegoroczną edycję OFF Festivalu Katowice. Artyści, technicy, realizatorzy dźwięku, oświetleniowcy, ochroniarze, kierowcy, nasi pracownicy… – cała branża koncertowa balansuje już dziś na granicy katastrofy. My też stanęliśmy przed największym wyzwaniem w historii festiwalu. Przetrwamy, jeśli nam w tym pomożecie.

Wejściówki zakupione na OFF Festival Katowice 2020 będą ważne w 2021 roku i gwarantują udział w przyszłorocznej edycji w najniższej cenie. Zachowanie biletu to dla nas prawdziwe wsparcie, dzięki któremu możemy przezwyciężyć bieżące problemy i skupić się na organizacji kolejnej edycji.

„Moją największą satysfakcją w tej pracy jest sprawianie Wam satysfakcji, czego nie mogę dzisiaj realizować. Musimy sobie z tym jednak jakoś radzić, a przeszkody są po to, żeby je pokonywać. Trzymajcie się i do zobaczenia za rok!” – mówi Artur Rojek, dyrektor artystyczny festiwalu.

Oczywiście, zrozumiemy jeśli nie możecie lub nie chcecie pojawić się w Katowicach za rok. Wkrótce przedstawimy opracowaną procedurę zwrotu zakupionych biletów.

Żeby ułatwić Wam decyzję, już w piątek ogłosimy pierwszego z artystów OFF Festival Katowice 2021, a 10 sierpnia ruszy sprzedaż karnetów na 2021 rok.

Dbajcie o siebie i o innych. Widzimy się w Katowicach 6-8 sierpnia 2021 roku!”

Caribou pierwszym potwierdzonym headlinerem przyszłorocznego OFF Festivalu!

Wydany w tym roku „Suddenly”, nowy album Caribou, jest wart każdej minuty czekania – a od poprzedniego minęło przecież sześć lat! Niewielu jest twórców muzyki elektronicznej, których utwory równie dobrze sprawdzają się w klubach Ibizy, jak i na słuchawkach, w twoim ulubionym fotelu. Jak to celnie ujął recenzent „Guardiana”, Caribou funkcjonuje „w swojej własnej niszy, gdzie singer-songwriter spotyka autora muzyki elektronicznej, gdzie wrodzone wyczucie popu i parkietu tanecznego koegzystuje z eksperymentami”.

Dana Snaitha festiwal gościł już w 2008, ale to było inne miasto i inny OFF. Inne było Caribou, jeszcze przed wspaniałymi „Swim” i „Our Love”, na których wykrystalizował się obecny styl projektu, oparty na ciepłej, onirycznej elektronice i nieskrępowanej grze wyobraźni.

Ale już wtedy koncerty projektu były przeżyciem, którego nie da się zapomnieć. Tak było 12 lat temu.

OFF Festival Katowice 2021 odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia 2021 w Dolinie Trzech Stawów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button