POLITYKAPOLSKA

O 1,1 mln szczepionek mniej w Polsce. Mateusz Morawiecki zaszczepiony, Andrzej Duda zarejestrowany

Szczepienia w Polsce

Do Polski dojedzie łącznie o 1,1 mln szczepionek mniej.

To będzie miało konsekwencje dwojakie – wpłynie to na 7 tys. punktów szczepień, które już istnieją. Punkty realizują na bieżąco dostawy, a dostawy będą mocno przesunięte lub ich nie będzie.

„To może odbić się na niektórych punktach szczepień. Pacjenci mogą zostać poinformowani o przesunięciu terminu. Druga konsekwencja – wolniej będziemy uruchamiać punkty szczepień powszechnych, które są przygotowywane do otwarcia. Liczyliśmy, że takich sytuacji w II kw. już nie będzie. Widać, że musimy na to być przygotowani. Mamy nadzieję, że dostawy zostaną uzupełnione, ale ten 1,1 mln szczepionek na razie do nas nie trafi. Drugie dawki nie są zagrożone. W niektórych sytuacjach termin pierwszego szczepienia może się zmienić” – powiedział minister Michał Dworczyk.

„Moja żona Iwona i ja właśnie przyjęliśmy pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy służbom medycznym ze Szpitala Narodowego. Kochani, Szczepimy Się, bo chcemy szybko wrócić do normalnego życia. Do dzieła!” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.


„Dzisiaj dzień naszego rocznika. Właśnie zarejestrowałem się na szczepienie przeciw COVID19. A Ty?!?” – chwali się prezydent Andrzej Duda.


Co dziwne, Duda ma zaszczepić się Moderną. Dlaczego nie AstraZenecą?! Z żoną mają zaszczepić się już w poniedziałek.

W Polsce wykonano 10 069 710 szczepień, w tym pierwszą dawką wykonano 7 526 598 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 2 543 112 osób (zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button