POLSKA

Nożownik z Wrocławia zatrzymany. Sprawca śmiertelnie ugodził obywatela Turcji

Nożownik z Wrocławia

Sprawne i skuteczne działania wrocławskich policjantów pozwoliły na szybkie zatrzymanie sprawcy śmiertelnego ugodzenia nożem.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło 9 marca przed godziną 21.00. Napastnik zadał swojej ofierze kilka ciosów nożem, a następnie zaczął uciekać. Cały czas trzymał w ręku niebezpieczne narzędzie. W pobliżu mężczyzny przebywali świadkowie, dla których agresywny mężczyzna z nożem stanowił realne zagrożenie. Został obezwładniony przez funkcjonariuszy, którzy przejeżdżali akurat w pobliżu galerii. Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych pozwoliła zatrzymać podejrzewanego. Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu.

Policjanci podjęli natychmiastowe działania. W odległości około trzech metrów od napastnika nadal przebywali świadkowie. Sytuacja była dynamiczna i niebezpieczna. Mężczyzna wymachiwał nożem i stanowił realne zagrożenie dla innych. Policjanci wyciągnęli służbową broń i wezwali mężczyznę do odrzucenia noża. Chwilę później został on przez funkcjonariuszy obezwładniony i skutecznie zatrzymany.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Nie mówi w języku polskim, dlatego wszelkie dalsze czynności będą prowadzone przy udziale biegłego tłumacza. Policjanci ustalili już jego tożsamość, jest to 29-letni obywatel Turcji. Mężczyzna, który w wyniku tego tragicznego zdarzenia poniósł śmierć miał 20 lat i również był obywatelem Turcji.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zabezpieczając ślady kryminalistyczne, a także dostępny monitoring. Zabezpieczono również nóż, którym posługiwał się sprawca. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, sprawcy zabójstwa grozić może kara dożywotniego pozbawienia wolności.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button