POLSKA

Nożownik z Wrocławia zatrzymany! Brutalnie zaatakował kobietę

Nożownik z Wrocławia

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Policjanci pionu kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Po tym zdarzeniu poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala w stanie zagrażającym jej życiu i zdrowiu. Podejrzewany mężczyzna wpadł 20 września po godzinie 12.00 w rejonie mostu Trzebnickiego na terenie Wrocławia. Jest obecnie przesłuchiwany w komendzie, a po zabraniu całości materiałów dowodowych za swój czyn odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych na szeroką skalę działań operacyjnych, namierzyli i zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Do zdarzenia doszło przed godziną 17.00 na terenie dzielnicy Śródmieście u zbiegu ulic Jedności Narodowej a Ignacego Daszyńskiego. Wówczas nieznany mężczyzna napadł na kobietę pracującą w jednym z pobliskich sklepów i zadał jej kilka ciosów ostrym przedmiotem. Poszkodowana po zdarzeniu została przewieziona do jednego z miejscowych szpitali, w stanie zagrażającym życiu i zdrowiu.

Wrocławscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej, niezwłocznie po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy tego czynu.

Prowadząc działania mundurowi zabezpieczyli materiały dowodowe, w tym m.in. monitoring, na którym ujawnili sylwetkę mężczyzny mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Biorąc pod uwagę charakter sprawy, policjanci opublikowali zdjęcia i nagranie z prośbą do osób, które rozpoznają mężczyznę lub mają dodatkowe informacje mogące wpłynąć na jego zatrzymanie, o kontakt z Policją.

Funkcjonariusze dzięki skutecznej pracy operacyjnej i współpracy z mieszkańcami Wrocławia, w rejonie mostu Trzebnickiego na terenie Wrocławia, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ten czyn.

Został on przewieziony do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, gdzie będzie przesłuchiwany.

Policjanci ustalili też, że zatrzymany mieszkaniec Wrocławia, był wcześniej karany za inne przestępstwa, w tym te przeciwko życiu i zdrowiu. Łącznie odbywał także kary pozbawienia wolności, w wymiarze kilkunastu lat.

Obecnie policjanci nadal pracują nad tą sprawą i wyjaśniają jej okoliczności.

Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button