LOTNICZE NEWSY

Nowy przewoźnik i nowa trasa z Gdańska. Polecimy do Berlina

Gdańsk

Linie lotnicze easyJet ogłosiły nową trasę z Gdańska do Berlina-Tegel.

Od 2 kwietnia 2019 brytyjski przewoźnik planuje obsłużyć ponad 22.000 pasażerów w pierwszym sezonie letnim. Loty obsługiwane będą samolotem A319 trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki oraz soboty.

Gdańsk jest 19. trasą z Polski oraz 160. lotniskiem obsługiwanym przez easyJet w Europie.

Thomas Haagensen, Dyrektor easyJet, powiedział: „Jesteśmy podekscytowani otwarciem nowego połączenia do/z Gdańska. Jesteśmy pewni, że nowa trasa Berlina będzie nie tylko popularna wśród pasażerów z Gdańska, ale również sprowadzi ruch turystyczny z Niemiec, który przyczyni się do wzrostu gospodarczego regionu. Jako wiodąca linia lotnicza w Europie mamy przyjemność jeszcze bardziej wzmocnić naszą siatkę połączeń w Polsce dzięki tej nowej trasie, która naszym zdaniem będzie cieszyła się dużą popularnością i umożliwi nam długoterminowy, zrównoważony wzrost oraz zapewni pasażerom większy wybór miejsc docelowych, wszystko to przy zachowaniu niskich taryf i wspaniałej obsługi.”

Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy dodał: „Wejście easyJet do Gdańska, to wspaniały prezent na święta. Gdy z naszej siatki połączeń zniknęła trasa do Berlina, w odpowiedzi na liczne zapytania pasażerów zapewnialiśmy, że będziemy zabiegali o jej powrót, zarówno wśród latających z naszego lotniska przewoźników, jak i u tych, których do Gdańska zapraszamy. Dzisiaj cieszymy się podwójnie – witając jednego z największych na świecie przewoźników niskokosztowych oraz oferując naszym pasażerom obiecane połączenie do Berlina”.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button