Nowohuckie Centrum Kultury rośnie w siłę. Nowy program, nowe inwestycje

Nowohuckie Centrum Kultury

NCK to jeden z trzech obiektów kulturalnych w Nowej Hucie finansowanych przez miasto.

Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Krakowie Magdalena Doksa-Tverberg wraz z dyrektorem placówki Zbigniewem Grzybem zapowiedzieli dalszy rozwój i inwestycje. W tym roku więcej będzie się działo na zewnątrz. Modernizacja chodników, dróg dojazdowych, kanalizacji, dostosowanie do osób niepełnosprawnych to tylko niektóre z rzeczy, które są zaplanowane w najbliższym czasie.

Równie wiele będzie się działo w bogatym programie na ten sezon.
Obecny na konferencji Krzysztof Materna zapowiedział wystawienie spektaklu „Dymny – pejzaż horyzontalny”, który przygotował wraz z zespołem Teatru Polskiego w Szczecinie. Jak sam przyznał, początkowo gdy dowiedział się, że przedstawienie ma odbyć się w „domu kultury” nie zapałał do tego pomysłu ochotą. Gdy jednak popytał znajomych i zapoznał się z bogatą ofertą NCK i jego pozycją w krakowskim życiu społecznym oraz kulturalnym, stwierdził, że miejsce to nadaje się idealnie na przedstawienie sztuki o artyście nierozerwalnie związanym z Krakowem.

Franz Dreadhunter zapowiedział specjalne koncerty zespołu Chłopcy z Placu Broni, który pierwszą próbę miał w tym budynku. Na koncerty „sings & strings” w dniach 26 i 27 września można odbierać bezpłatne wejściówki w kasie. To początek wspaniałych koncertów w NCK.

Na scenie wystąpią w tym sezonie m.in. Kortez, Katarzyna Groniec, Basia Stępniak-Wilk, Michał Bajor, Robert Kasprzycki i Aga Zaryan. W repertuarze nie zabrakło miejsca dla kabaretów, oglądniemy: Kabaret Ani Mru-Mru, Waldemara Malickiego, Kabaret Hrabi, Krzysztofa Daukszewicza, Kabaret Młodych Panów, Andrzeja Poniedziel- skiego i Kabaret Nowaki. W grudniu zapraszamy na spektakle baletowe – „Śpiącą królewnę” i „Jezioro łabędzie” w wykonaniu Royal Lviv Ballet.
21 września rusza kolejny Kombinat Kultury, gdzie każdy, bez względu na wiek, będzie mógł spróbować własnych sił w zajęciach tanecznych, warsztatach teatralnych, plastycznych, fotograficznych, językowych, ceramicznych, muzycznych i rekreacyjnych.
To tylko czubek góry lodowej, gdyż nie sposób opisać wszystkiego co będzie się w tym magicznym miejscu działo… Więcej informacji o wydarzeniach i stałych zajęciach na stronie nck.krakow.pl
(Artur Rakowski)

Exit mobile version