POZNAŃ

Nowi mieszkańcy w poznańskim Zoo – zebra, karakale, surykatki i antylopa

Poznańskie Zoo

Sezon wakacyjny sprzyja spacerom w zoo.

Poznaniacy i turyści, którzy odwiedzą ogród zoologiczny, mogą zobaczyć tam m.in. małą zebrę, która urodziła się w ubiegłą sobotę. Zwierzę ma zaledwie kilka dni, a już bryka po wybiegu. Maluch w paski to nie jedyne „dziecko” w poznańskim zoo. W ostatnim czasie na świat przyszło tam sporo młodych.

Zebry (fot. poznańskie Zoo)

Junno i Safi – to 3-miesięczne karakale, które rankiem lubią się bawić, a popołudnia – jak to koty – spędzają na leniwych drzemkach ze swoją mamą Helą.

Młode surykatki Fela, Stach i Johan (fot. poznańskie Zoo)

Tony piachu na wybiegu przesypują, wspólnie ze swoją rodziną, młode surykatki – Fela, Stach i Johan. Ich głównym celem jest znalezienie ulubionych owadów. Zwierzaki skończyły już 7 tygodni.

Pierwszego potomka doczekała się też w ostatnim czasie para antylop szablorogich. Maluch urodził się kilka tygodni temu. Trudno go zobaczyć, bo ukrywa się jeszcze pośród wysokich traw, a jego bezpieczeństwa pilnuje mama. Są jednak szczęśliwcy, którym udało się dojrzeć małą antylopę w porze karmienia.

W ostatnią sobotę w poznańskim zoo na świat przyszła mała zebra. Już wiadomo, że jest to chłopiec. Opiekunowie nie wybrali jeszcze dla niego imienia.

Osoby, które chcą zobaczyć nowych i stałych mieszkańców poznańskiego ogrodu zoologicznego mają taką okazję codziennie, w godz. 9-19 (kasy czynne do godz. 18). W weekendy na zwiedzających zoo czekają dodatkowe atrakcje, m.in. opowieści o jego mieszkańcach, pokazowe karmienie oraz gry i zabawy.
(UMP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button