LOTNICZE NEWSY

Nowe ułatwienie dla podróżnych na krakowskim lotnisku. Bagaż nadasz sam [ZDJĘCIA]

Kraków Airport. Self–Service Bag Drop

Kraków Airport jako pierwsze lotnisko w Polsce uruchomił samoobsługowe stanowiska nadawania bagażu /Self–Service Bag Drop/ pozwalające na szybką i komfortową obsługę bagażową przed wylotem.

„Priorytetem Kraków Airport jest bezpieczeństwo oraz wysoka jakość obsługi pasażerów. Wdrażanie rozwiązań ułatwiających podróżowanie jest istotne zarówno z punktu widzenia pasażera, linii lotniczej, jak również samego lotniska. Uruchomione dzisiaj stanowiska nadawania bagażu, to rozwiązanie dla wszystkich przewoźników. To też krok do automatyzacji ścieżki pasażera, która maksymalnie skróci czas odprawy biletowo – bagażowej” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

”Z prowadzonych przez Kraków Airport badań Airport Service Quality wynika, iż 34% naszych pasażerów przybywa na lotnisko wcześniej niż 2 h przed godziną wylotu, samoobsługowe stanowiska pozwalają na wcześniejsze nadanie bagażu, nawet do 6 h przed odlotem” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Usługa Self-Service Bag Drop (SBD) jest najnowocześniejszą formą nadawania bagażu przez pasażera, co oszczędza czas czekania w kolejce do kilkudziesięciu sekund. Wykonawcą inwestycji jest firma SITA, która współpracuje z ponad 40 lotniskami i 55 liniami lotniczymi na całym świecie. Pierwszym przewoźnikiem, który korzysta z uruchomionych dzisiaj w Kraków Airport 10 samoobsługowych stanowisk nadawania bagażu jest linia lotnicza Wizz Air.

„Dzisiejsze ogłoszenie podkreśla zaangażowanie lotniska Kraków Airport i linii lotniczych Wizz Air w obsługę pasażerów. W WIZZ cieszymy się, że Kraków Airport, nasze najmłodsze lotnisko bazowe w Polsce, wybrało Wizz Air jako pierwszą linię lotniczą, która testuje usługę Self Bag Drop. Po odprawie w domu lub przez aplikację mobilną, pasażer może samodzielnie, w łatwy sposób nadać bagaż na lotnisku. To innowacyjne rozwiązanie. Rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo i komfort podróży” – powiedziała Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Co istotne SBD daje możliwość integracji z systemami odprawy wszystkich przewoźników.

Jak działają stanowiska Self-Service Bag Drop?

Pasażer po odprawieniu się np. dzięki aplikacji mobilnej, nadaje na lotnisku samodzielnie bagaż postępując zgodnie z prostą instrukcją, wybierając jeden z 8 dostępnych języków: polski, angielski, niemiecki, francuski, norweski, włoski, hiszpański lub ukraiński. Skanuje kartę pokładową i umieszcza bagaż na specjalnej wadze, gdzie weryfikowany jest jego ciężar i wielkość zgodnie z wymaganiami danej linii lotniczej. Następnie pasażer otrzymuje naklejkę z kodem nadania bagażu i samodzielnie umieszcza go na bagażu. Proces SBD jest intuicyjny, skraca czas nadawania bagażu do 20 sekund. W pierwszym okresie funkcjonowania SBD, pasażer ma możliwość skorzystania z pomocy obsługi, zarówno Kraków Airport, jak i firmy handlingowej. SBD nie dotyczy ponadwymiarowego bagażu np. wózków dziecięcych oraz zwierząt.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button