KONCERTY

Nigel Kennedy z przyjaciółmi w Krakowie [ZDJĘCIA]

Nigel Kennedy

Kolejny koncert w ramach Summer Jazz Festival w Krakowie i kolejne wielkie emocje.

Tym razem światowej sławy skrzypek Nigel Kennedy wraz z przyjaciółmi zagrał porywający koncert w Centrum Kultury Japońskiej Manggha.

Niepoprawny wirtuoz na stałe już związany z Krakowem i tym razem na scenie pojawił się w koszulce ulubionego klubu Aston Villa, był też szalik i flaga ulubionego krakowskiego klubu Cracovia, piwo i słynne zielone sportowe buty. Skrzypkowi towarzyszyli: na fortepianie i lirze korbowej Joachim Mencel, na trąbce Tomasz Nowak, na gitarze Jakub Mizeracki oraz wspaniała sekcja rytmiczna dwóch kolejnych Tomaszów – Kupiec na kontrabasie i Grochot na perkusji.

Na koncert złożyły się utwory Jimiego Hendrixa i Jarosława Śmietany. Niesamowicie energetyczne wykonanie hendrixowskiego „Crosstown Traffic” wręcz zachęcało do wstania z krzeseł i pójścia w tany. Nogi same rwały się do tańca, ale restrykcyjne zasady związane z Covid-19 na to nie pozwalały. Zupełnie inne klimaty panowały podczas eterycznego „Children” Jarosława Śmietany. Na bis skrzypek wraz z zespołem zagrał utwór Krzysztofa Komedy.
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button