KIELCE

Nietrzeźwy przewoził dzieci. Miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie

Świętokrzyskie

Pomimo licznych działania oraz kampanii informacyjnych przestrzegających przed kierowaniem po alkoholu, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają po jego spożyciu.

Narażają w ten sposób nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się 33-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości przewoził swoje dzieci.

3 czerwca, w godzinach wieczornych dyżurny ostrowieckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie gminy Bałtów jedzie Volkswagen, którego kierowca może być nietrzeźwy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze drogówki napotkali niemiecki pojazd i potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Siedzący za kierownicą 33-letni mieszkaniec gm. Ćmielów, jak wykazało badanie alkomatem miał w swoim organizmie ponad 4 promile alkoholu. Mężczyzna ten wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni, gdyż pomimo narażenia siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, naraził na nie również dwoje swoich nieletnich dzieci, z którymi podróżował.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości 33-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button