WROCŁAW

Nietrzeźwy i bez uprawnień jechał samochodem po karmę dla psa. Był też na… kwarantannie

Wrocław

Kontrola drogowa przeprowadzona przez policjantów z drogówki doprowadziła do ujawnienia szeregu naruszeń prawa przez kierującego audi.

61-mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając ponad promil alkoholu w organizmie, a dodatkowo nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. Jakby tego było mało, mężczyznę tego dnia obowiązywała kwarantanna. Kierujący może trafić do więzienia, nawet na 2 lata.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego we Wrocławiu przeprowadzali interwencje wobec kierującego osobowym audi, który naruszył szereg obowiązujących przepisów. Pierwsze co przykuło uwagę mundurowych to woń alkoholu unosząca się w powietrzu po otworzeniu drzwi do pojazdu. Badanie alkomatem tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów. Kierujący znajdował się pod wpływem alkoholu, mając ponad promil tej substancji w organizmie.

Jakby tego było mało, sprawdzony w policyjnych systemach 61-latka, okazał się osobą, która nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a audi, którym jechał, nie posiada aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna tłumaczył się policjantom koniecznością dokonania zakupu karmy dla swojego czworonoga. Podczas szczerej rozmowy z funkcjonariuszami opowiedział również o trudach przebywania na kwarantannie…, która tego dnia go obowiązywała. Wszystkie osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny może nałożyć karę do 30 tys. zł.

Zgodnie z aktualnymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie nieodpowiedzialnego mężczyzny zadecyduje teraz sąd.
(KMP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button