LUBLIN

Nietrzeźwa 42-latka przewoziła trójkę dzieci. Wjechała do rowu

Lubelskie

Opolscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą 42-latkę, która przewożąc citroenem trójkę dzieci na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu.

Kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dzieci trafiły pod opiekę krewnych. Dalszym losem nieodpowiedzialnej 42-latki zajmie się sąd.

24 stycznia 2022 r., około 14.30 dyżurny opolskiej jednostki (Opole Lubelskie) otrzymał informację o tym, że w Wikowie kierująca citroenem wjechała do rowu. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że samochodem kierowała 42-letnia mieszkanka gminy Chodel. Policjanci ustalili również, że kobieta przewoziła trójkę dzieci w wieku od 3 do 14-lat.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kobieta przyznała, że na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem. Na szczęście kierująca ani jej dzieci nie doznały obrażeń.

Wkrótce wyjaśniło się dlaczego doszło do tak niebezpiecznego zdarzenia. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że 42-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobieta została zatrzymana przez policjantów celem wykonania dalszych czynności służbowych z jej udziałem. Podróżujące z nią dzieci trafiły pod opiekę krewnych. Kierująca przyznała, że wcześniej spożywała alkohol.

Za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu oraz za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej nawet 5 lat więzienia oraz bardzo wysoka grzywna. Policjanci powiadomią także wydział rodzinny i nieletnich miejscowego sądu, który może podjąć dalsze kroki prawne.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button