ŁÓDŹ

Nie kradnij drzewek z lasu! Akcja „Choinka” łódzkiej Straży Miejskiej

Łódź

Akcja „Choinka” Straży Miejskiej w Łodzi rozpoczęła się 3 grudnia o północy i potrwa do Wigilii.

Strażnicy intensywniej patrolują obszar Lasu Łagiewnickiego i Uroczyska Lublinek. Patrole prewencyjne są pełnione przez całą dobę, również w nocy. Funkcjonariusze wyposażeni są w noktowizory, a poruszają się po kontrolowanym terenie zarówno konno, jak i autami.

– Strażnicy zwracają szczególną uwagę na osoby, które chciałyby przed świętami ukraść z lasu drzewka na choinkę lub nawet same iglaste gałązki. Ale nie tylko, bo również na wjazdy do lasu, na podrzucanie śmieci, wywóz drewna – informuje Joanna Prasnowska ze Straży Miejskiej w Łodzi.

 Amatorów taniej choinki z lasu na szczęście nie ma wielu. Trzeba jednak pamiętać, że nielegalna wycinka drzew w lesie jest wykroczeniem lub przestępstwem, w zależności od wartości drzewa.

– Jeśli strażnicy zauważą osobę wycinającą drzewa, zostanie ona ujęta i przekazana policji. Dalsze postępowanie będą prowadzić policjanci, a kara będzie adekwatna do dokonanych zniszczeń i ich wyceny przez właściciela – mówi Joanna Prasnowska ze Straży Miejskiej w Łodzi.

W okresie przedświątecznym odbywać się będą również kontrole łódzkich targowisk i stoisk oferujących choinki. Strażnicy będą sprawdzać, czy oferowane drzewka pochodzą z legalnej plantacji.

– Zwracajmy wszyscy uwagę na osoby dziwnie zachowujące się w lesie i niszczące drzewostan. Las to nasza wspólna sprawa, to on między innymi chroni nas przed smogiem – apeluje Sławomir Macias z UMŁ.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button