RÓŻNOŚCI

Narodziny maluchów. Nowi podopieczni w łódzkim Zoo

Nowe zwierzęta w łódzkim Zoo

Wiosna budzi się do życia, poczuły ją również zwierzęta w łódzkim Zoo.

W ostatnich dniach, ku wielkiej radości opiekunów, przybyło podopiecznych w łódzkim Zoo.

– Tej wiosny w naszym Zoo pojawiło się kilka uroczych maluchów. Powiększyła się rodzina lemurów wari rudych o jednego samczyka. Ten gatunek lemurów jest krytycznie zagrożony wyginięciem w naturze. Urodził się także osobnik pigmejki, czyli najmniejszej małpy na świecie. W stadzie kangurów rudych można wypatrzeć wystającego z torby maluszka, a na wybiegu kudu małych wypasa się urodzona w kwietniu samiczka. Kudu małe należą do rzadkości. Te kopytne można zobaczyć w Polsce tylko w dwóch ogrodach zoologicznych. W wiwarium łódzkiego Zoo przeobraziły się żabki drzewołazy lazurowe, wykluły się jaskrawo ubarwione gekony Klemmera oraz straszyki australijskie. Obecnie wiele dzieje się również u ptaków, które wysiadują jaja, a my z niecierpliwością czekamy na potomstwo. Większość gatunków zwierząt, które niedawno urodziły się bądź wykluły w naszym ogrodzie, to gatunki zagrożone w naturze, objęte programami hodowlanymi – mówi Uljana Kałążny, kierownik jednej z sekcji hodowlanych w łódzkim Zoo.

Jednym z nowych podopiecznych jest kangur rudy

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się mały kangur. – Od kilku miesięcy mamy młodego kangurka, który jeszcze siedzi w torbie matki. Jest bardzo dobrze widoczny, już wystawia niektóre części ciała, ale jeszcze nie opuścił torby. Wyjdzie za jakieś półtora miesiąca i wtedy będziemy mogli określić płeć – mówi Michał Sobczak, kierownik jednej z sekcji hodowlanych w łódzkim Zoo.

Dodajmy, że w łódzkim Zoo jest obecnie 5 kangurów – dwóch dorosłych samców i dwie samice oraz nowonarodzonego kangura, którego płci jeszcze nie znamy. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku stado powiększyło się o samicę – Lusię.

W łódzkim Zoo pojawiła się również nowa lwica

Kilka tygodni temu przyjechał nowy lew azjatycki. – 5-letnia Lwica Shiva przyjechała do nas z ogrodu zoologicznego we Francji. Shiva dołączy do naszego Lokiego. Liczymy na to, że w przyszłości ta para będzie miała potomstwo – zdradza Michał Krause, kierownik sekcji drapieżnej w łódzkim Zoo.

Przypomnijmy, że łódzkie Zoo jest otwarte codziennie od 9:00 do 19:00.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button