W tym roku publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata nie będzie miała okazji spotkać się na kostrzyńskim polu.
Zamiast tego, wszyscy festiwalowicze będą mogli wziąć udział w wyjątkowej, internetowej edycji Pol’and’Rock Festival 2020.
Cała Domówka zanuci przeboje Elektrycznych Gitar
Kapela rockowa z mocnym humorystycznym sznytem. Elektryczne Gitary kształtują polską scenę muzyczną od 1989 roku i trudno jest znaleźć wielbiciela muzyki, który nie zna choć jednego z wpadających w ucho przebojów kapeli.
Elektryczne Gitary to polska kapela rockowa, która łączy melodyjne, rockowe granie oparte o wpadające w ucho swingujące riffy gitarowe z humorystycznymi, sarkastycznymi tekstami piosenek. Niczym barometr społecznych zmian okresu agresywnej transformacji ustrojowych w Polsce przełomu lat 80. i 90., teksty Elektrycznych Gitar pomagały słuchaczom odnaleźć się w nowej, nietypowej, czasem absurdalnej rzeczywistości. Wpadające w ucho, chwytliwe melodie stały się nieoczywistymi przebojami granymi przez większość stacji radiowych w kraju. Elektryczne Gitary odpowiadają za ścieżkę dźwiękową kultowych filmów Juliusza Machulskiego “Kiler” i “Kilerów 2”, gdzie żywiołowa gitarowa muzyka przyprawiona jest sporą dawką humoru.
Koncert kapeli, podobnie jak występy innych muzyków i spotkania z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych będą transmitowane na żywo ze studia w Warszawie, między innymi na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku oraz na kanale KręciołaTV na YouTube.
Recepta na punkową imprezę — Dr Misio na Najpiękniejszej Domówce Świata
Punkrockowy skład pod wodzą charyzmatycznego aktora i reżysera Arkadiusza Jakubika wystąpi podczas internetowej edycji Pol’and’Rock Festival. Dla energetycznej, bezkompromisowej kapeli nie istnieją tematy tabu, a każdy ich koncert to muzyczna petarda.
W 2008 roku Jakubik powołał do życia jeden z najbardziej bezkompromisowo punkowych kapel na współczesnej scenie muzycznej w Polsce. Dzięki współpracy ze znanymi polskimi literatami, takimi jak Krzysztof Varga czy Marcin Świetlicki, którzy piszą teksty piosenek kapeli, skład Dr Misio stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych zespołów w Polsce.
Kapela opiera swoje brzmienie na surowych punkowym graniu: ciężkie riffy u solidne basy idą w parze z brutalnymi, pełnymi nieokiełznanej emocji tekstami. Zespół gra ostrego rock’n’rolla, a ich koncerty to utrzymane w agresywnej, punkowej konwencji muzyczne majstersztyki. Dr Misio nie stroni od ciężkich, kontrowersyjnych tematów, zwracając reflektor swojej uwagi na społeczne problemy współczesnej Polski.
Bethel i radosne rytmy reggae na Pol’and’Rock Online
Pochodząca z Wrocławia kapela rozbuja publiczność Najpiękniejszej Domówki Świata w rytmie radosnego, pozytywnie zakręconego reggae, rytmicznego dubu i energicznego ska.
Zespół powstał w 2006 roku we Wrocławiu. Na początku swojej drogi artystycznej kapela grała w trzyosobowym składzie i koncertowała pod nazwą Sacrum. Z czasem zmieniał się skład kapeli, która w pewnym momencie liczyła sobie 11 członków. Aktualna nazwa zespołu, czyli Bethel, została zaczerpnięta z Biblii.
Wszystkich członków kapeli łączy radość tworzenia, kreatywne podejście do muzyki i miłość do rytmów rodem z Jamajki. Bethel gra muzykę, którą można określić jako połączenie słonecznych rytmów reggae, rozbujanych brzmień dubu i bardziej energicznych, skocznych melodii muzyki ska.
Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku.
26. edycja wydarzenia, która odbędzie się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku, przybierze formę Najpiękniejszej Domówki Świata – festiwalu online, w czasie którego publiczności zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców, a w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Dotychczas, wśród ogłoszonych zespołów znalazły się happysad, Romantycy Lekkich Obyczajów, Majka Jeżowska, Kwiat Jabłoni, Raz Dwa Trzy oraz Piotr Bukartyk. Gośćmi ASP będą bracia Sekielscy, Ewa Ewart, Janusz Gajos i Andrzej Mleczko.