FESTIWALEFILM I SERIALE

Nagrody 14. Off Camera wręczone [ZDJĘCIA]

Festiwal filmowy

25 000 dolarów z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odebrała Isabel Lamberti za film „Last Days Of Spring”.

100 000 zł za najlepszy film polski otrzymała Iwona Siekierzyńska za „Amatorów”, a nagrodę publiczności zgarnął film Mateusza Rakowicza „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”.
Galę zamknięcia jak zawsze z dużą dozą humoru poprowadził Marcin Prokop.

Niespodzianką było słuchowisko na żywo „Robin Hood” Jakuba Ćwiekal, odegrane brawurowo w baśniowej scenerii przez znakomitych aktorów. Na scenie głosów postaciom użyczyli Natasza Urbańska (Lady Marion), Tomasz Kot jako Robin, Robert Więckiewicz (Szeryf) i wspaniały Andrzej Seweryn jako narrator całej opowieści.

Muzycznie słuchowisko okrasił zespół Łąki Łan, który również dał później krótki koncert.

Nagroda dla najlepszej aktorki została przyznana Agacie Buzek za rolę w filmie “Moje Wspaniałe Życie” Łukasza Grzegorzka. Aktorka stworzyła złożony portret kobiecej osobowości pełnej sprzeczności. Jej gra aktorska była brutalnie szczera i przekonująca, delikatna i zarazem zaciekła. To kreacja pełna wolności i odwagi. Z kolei Nagroda dla najlepszego aktora została przyznana Jackowi Braciakowi za rolę w tym samym filmie. Zagrał w zaskakujący i wyważony sposób. To przykład subtelnej, ale zarazem mocnej gry aktorskiej.

Nagroda Rising Star została przyznana Nicolasowi Przygodzie za rolę w filmie “Każdy ma swoje lato” Tomasza Jurkowicza. – Byłyśmy pod wielkim wrażeniem wrażliwości, jaką Nicolas wniósł do tej roli. Jego gra aktorska była imponująco naturalna. Czekamy z ciekawością na jego kolejne role – uzasadniali jurorzy.

Jury Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej FIPRESCI w składzie Anita Piotrowska, Colette de Castro i Petra Meterc nagrodziło film “Gaza Mon Amour” w reżyserii Araba Nassera i Tarzana Nassera. Ten film to list miłosny do miejsca i żyjących w nim ludzi oraz piękna historia miłosna z udziałem dojrzałych bohaterów. Jury doceniło także surrealistyczne poczucie humoru, które wypełnia tę historię na przekór trudnym warunkom politycznym.

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych wraz ze studiami postprodukcyjnymi: Chimney Poland, Coloroffon, DI Factory oraz Fixafilm ufundowali Nagrodę KIPA za Debiut Producencki, która już po raz siódmy została wręczona podczas Festiwalu. W tym roku doceniono aż trzy osoby: Martę Habior za „Słodki koniec dnia”, Annę Weredę za „Amatorów” i Marcina Ostatka za „Skandal. Ewenement Molesty”.

Po raz kolejno wręczono również nagrody w konkursie „#63”. Pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Woińska, kolejne Adam Tusień i Oliwia Weber. Nagroda Specjalna Onetu trafiła do filmu „Tymczasem u Magdy” Jana Ochnio.
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button