ŚWIAT

Nagranie z historycznego wejścia zimą na K2! Nepalczycy śpiewają kilka metrów przed szczytem

K2 zdobyte zimą!

Nirmal Purja był jednym z himalaistów, który w ubiegły weekend zdobył zimą szczyt K2.

Teraz pochwalił się filmikiem.

Możemy na nim zobaczyć jak himalaiści zdobywają K2 i jak śpiewają hymn Nepalu.


„Brat z bratem, ramię w ramię, szliśmy razem na szczyt, śpiewając nepalski hymn narodowy. Wszyscy zatrzymaliśmy się na około 10 metrów przed dotarciem na szczyt, aby zebrać się razem i wspólnie zrobić ostatnie kroki, aby zaznaczyć ten historyczny wyczyn. To pierwsze wejście na K2 zimą. Żadnych indywidualnych planów, żadnej indywidualnej chciwości, ale tylko solidarność i wspólna siła Team Nepal!

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich członków zespołu, którzy zasłużyli na to dla Nepalu i ludzkości poprzez pokonywanie swoich trudności, bezinteresowny wysiłek i co najważniejsze, JEDNOŚĆ udowadniającą, że nic nie jest niemożliwe! Jesteśmy zaszczyceni, że możemy dzielić się tą chwilą z ludźmi na całym świecie.

Globalne ocieplenie i zmiana klimatu to jedno z największych wyzwań, przed którymi stoi obecnie świat. Rasa ludzka musi się zjednoczyć, aby stawić czoła najbardziej zagrażającemu kryzysowi w tej epoce. Jeśli się zjednoczymy, wszystko stanie się możliwe!” – napisał Nirmal Purja na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE: Nepalczycy zdobyli K2 zimą! Historyczny sukces. „Dzika góra” pokonana! Zginął wspinacz

Należy zaznaczyć, że ten postrzelony komandos zdobył K2 bez tlenu!


„Ja i cały mój zespół jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i pokorni, że otrzymaliśmy tak miłe i ciepłe powitanie po przybyciu do Skardu i Islamabadu. Jesteśmy przepełnieni emocjami, a nasze serca są pełne wdzięczności. Bardzo dziękujemy całej naszej pakistańskiej rodzinie za to, że czuliśmy się jak w domu.”

ZOBACZ WIĘCEJ: Historyczny filmik i zdjęcia spod szczytu K2! „Dzika góra” zdobyta zimą

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button