SIATKÓWKA

MŚ w siatkówce plażowej w Rzymie. Trzy polskie pary walczą o medale

FIVB Beach Volleyball World Championships

Karla Borger/Julia Sude (Niemcy) wygrały z Kingą Wojtasik i Katarzyną Kociołek 2:0 (21:9, 21:13) w pierwszym meczu grupy L mistrzostw świata w siatkówce plażowej, które rozpoczęły się w Rzymie.

W tej grupie grają jeszcze Claudia Scampoli/Margherita Bianchin (Włochy) oraz Gaudencia Makokha/Brackcides Khadambi (Kenia). W pierwszym spotkaniu pewne zwycięstwo odniosły gospodynie 2:0 (21:8, 21:9).

Michał Bryl i Bartosz Łosiak również od porażki rozpoczęli udział w mistrzostwach. W pierwszym meczu mieli zagrać z parą Paul Arkan/Samuel Essilfie (Ghana). Jednak ten duet nie dotarł do stolicy Włoch i organizatorzy musieli sięgnąć do listy rezerwowej. Pierwsi z oczekujących – Amerykanie weszli na miejsce wycofanych Szwedów, a drugimi w tej klasyfikacji byli rutynowani Holendrzy Christiaan Varenhorst/Steven Van De Velde. Polacy przegrali – 0:2 (21:23, 13:21) – choć jeszcze w pierwszym secie prowadzili m.in. 11:7 oraz 15:13.

Kolejnymi rywalami Bryla i Łosiaka w grupie B będą Włosi Daniele Lupo i Alex Ranghieri (sobota) oraz Kanadyjczycy Samuel Schachter i Daniel Dearing (poniedziałek). W dzisiejszym meczu tych par zwyciężyli Włosi 2:1 (20:22, 21:18, 15:12).

Natomiast w sobotę do rywalizacji przystąpią Piotr Kantor i Maciej Rudol. Ich pierwszymi rywalami w grupie I będą Austriacy Robin Seidl i Philipp Waller. Później zmierzą się jeszcze z chilijskimi kuzynami Marco i Estebanem Grimaltami (niedziela) oraz Włochami Jakobem Windischem i Gianluką Dal Corso (poniedziałek).

MŚ w siatkówce plażowej wracają do Rzymu

Stolica Włoch będzie od 10 do 19 czerwca gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce plażowej. Rzym jest pierwszym miastem w historii tego czempionatu, w którym po raz drugi odbędzie się ta elitarna rywalizacja, a konkretnie na Foro Italico. Co ciekawe, trofea w 2022 roku zostaną rozdanie dokładnie w tym samym dniu, 19 czerwca, podobnie jak przed 11 laty. Jeden ze zwycięzców tamtego czempionatu Brazylijczyk Alison Cerutti, razem z Emenuelem Rego, powróci z nadzieją po kolejny sukces. tym razem z Gustavo Carvalhaesem (Guto).

W nadchodzących mistrzostwach zagra kilka innych zawodniczek i zawodników, którzy brali udział w turnieju w 2011 roku. Są to m.in. Daniele Lupo, Marta Menegatti, Paolo Nicolai i Viktoria Orsi Toth (Włochy), Bruno Schmidt, Carol Solberg, Taiana Lima i Talita Antunes (Brazylia), Julia Sude (Niemcy) i Janis Smedins (Łotwa). Hiszpańscy weterani Pablo Herrera i Adrian Gavira to jedyna drużyna, która w tym roku rywalizuje w takim samym składzie jak 11 lat temu. Wtedy zajęli piąte miejsce.

O krok od półfinału byli również Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy w tamtym okresie z powodzeniem atakowali pozycje najlepszych. W Rzymie odpadli w ćwierćfinale.

Boiska w Wiecznym Mieście są gotowe. Korty na Foro Italico już przyjmują uczestników mistrzostw świata w siatkówce plażowej. W piątek w pierwszum dniu czempionatu rozegranych zostało 36 meczów, a w sumie do 19 czerwca zobaczymy w sumie 216 spotkań. W rywalizacji zobaczymy trzy polskie pary. Będą to Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek, Michał Bryl/Bartosz Łosiak i Piotr Kantor/Maciej Rudol (Polska).

Polskie pary wylosowały następujące rywalki i rywali

Kobiety

Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek (Polska)
Claudia Scampoli/Margherita Bianchin (Włochy)
Karla Borger/Julia Sude (Niemcy)
Gaudencia Makokha/Brackcides Khadambi (Kenia)

Mężczyźni

Michał Bryl/Bartosz Łosiak (Polska)
Daniele Lupo/Alex Ranghieri (Włochy)
Samuel Schachter/Daniel Dearing (Kanada)
Christiaan Varenhorst/Steven van de Velde (Holandia)

Piotr Kantor/Maciej Rudol (Polska)
Robin Seidl/Philipp Waller (Austria)
Marco i Esteban Grimalt (Chile)
Windisch/DelCorso (Włochy)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button