SIATKÓWKA

MŚ w siatkówce plażowej. Piotr Kantor i Maciej Rudol awansowali do 1/8 finału

FIVB Beach Volleyball World Championships Rome 2022

Mistrzostwa świata w siatkówce plażowej wkroczyły w decydującą fazę.

W środę rozegrane zostały mecze 1/16 finału, w których zobaczyliśmy dwa polskie duety – Kingę Wojtasik z Katarzyną Kociołek oraz Piotra Kantora z Maciejem Rudolem. Polacy awansowali do 1/8 finału po wygranej nad Ehlersem/Wicklerem (Niemcy) 2:0 (21:19, 21:19). Polki, niestety, odpadły z rywalizacji, ale po walce Graudiną/Kravcenoką (Łotwa) 0:2 (19:21, 19:21).

W fazie pucharowej grają po 32 duety zarówno w rywalizacji kobiet jak i mężczyzn. MŚ zakończą się w niedzielę. Impreza w Rzymie miała odbyć się w 2021 roku, ale została przełożona z powodu pandemii COVID-19 i zmiany terminu igrzysk olimpijskich.

W walce o ćwierćfinał polski duet zagra z Amerykanami Schalkiem i Brunnerem, którzy wyeliminowali Austriaków Ermacora/Pristauz 2:1.

W poniedziałek, w rozgrywanych w Rzymie mistrzostwach świata w siatkówce plażowej, zakończyła się rywalizacja w grupach, Na boiskach Foro Italico zobaczyliśmy wszystkie trzy polskie duety, uczestniczące w czempionacie. Dwa z nich Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek oraz Piotr Kantor/Maciej Rudol awansowały do fazy play off. Odpadli Michał Bryl/Bartosz Łosiak.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak walczyli z włoskim duetem Daniele Lupo/Alex Ranghieri. Obie pary w dotychczasowych meczach grupy B odniosły po jednym zwycięstwie i doznały po porażce. Polacy, niestety, przegrali po raz drugi. Gra w obu setach była wyrównana. Przewagi minimalne zmieniały się raz w jedną raz w drugą stronę. Włosi mieli przewagę w bloku i wygrali 2:0 (28:26, 21:18). Wynik ten oznacza, że polska para zajęła czwarte miejsce i została wyeliminowana.

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek (fot. FIVB)

O MŚ w siatkówce plażowej w Rzymie

W rzymskich MŚ po 48 par kobiecych i męskich zostało podzielonych na 12 grup po cztery w każdej. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze duety z trzecich miejsc awansują do fazy play off. Pozostałe osiem drużyn z trzecich pozycji rozegra we wtorek rundę o prawo dalszego uczestnictwa w turnieju tzw lucky losers. Na placu boju w drabinie pucharowej zostaną po 32 duety. W całym czempionacie rozegranych zostanie 216 meczów.

Poprzednie MŚ w Rzymie zostały rozegrane w 2011 roku, a ich areną było Foro Italico.

Trzy polskie pary – jedna kobieca i dwie męskie – uzyskały prawo gry w mistrzostwach świata w siatkówce plażowej, które odbywają się w Rzymie od 10 do 19 czerwca.

Do FIVB Beach Volleyball World Championships Rome 2022 awansowały: Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek, Michał Bryl/Bartosz Łosiak oraz Piotr Kantor/Maciej Rudol.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button