WARSZAWA

Mróz. Zapłakana 6-latka w piżamie chodziła boso po śniegu. Pomógł policjant

Kielce

Starszy aspirant Adrian Tatar z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, to doświadczony policjant, który nie jedno w trakcie swojej kilkunastoletniej służby widział.

Jednak to co wczoraj zobaczył, będąc na wolnym, na pewno zapamięta na długo. Jadąc wraz z małżonką ulicą Skrzetlweską, przy skrzyżowaniu z ulicą Glinianą w Kielcach zauważył małą zapłakaną dziewczynę. Była bosa i ubrana jedynie w piżamę. Policjant zaopiekował się 6-latką i wezwał na miejsce służby medyczne.

Świętokrzyscy policjanci każdego dnia podejmują wiele interwencji, które niejednokrotnie związane są z zagrożeniem czyjegoś zdrowia lub życia. W czasie wolnym od służby nasi funkcjonariusze również nie są obojętni na czyjąś krzywdę i zawsze ruszają z pomocą.

Tak też było wczoraj, gdy policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach st. asp. Adrian Tatar, będąc na wolnym jechał przez Kielce wraz z małżonką. Na kieleckich Herbach policjant zauważył małą zapłakaną dziewczynkę, która boso szła chodnikiem. Funkcjonariusz zabrał 6-latkę do auta, a jego żona oddała jej swoją kurtkę i ogrzała lodowate stopy szalikiem.

Finalnie dziecko trafiło pod opiekę medyczną. Jak ustalili policjanci z Komisariatu Policji II w Kielcach, dziewczynka wyszła z mieszkania szukać mamy, gdyż 31-letni partner kobiety, który sprawował nad nią opiekę powiedział jej, że mama już nie wróci. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie mężczyzny. W trakcie interwencji zjawiła się matka 6-latki, która również była nietrzeźwa.

Jak ustalili mundurowi, kobieta dzień wcześniej wieczorem poszła spotkać się z koleżanką. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że miała blisko półtora promila alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna opiekował się również 3-latkiem, który również przekazany został pod odpowiednią opiekę. Mundurowi sporządzili dokumentację z zdarzenia, która trafi do sądu rodzinnego i tam też ocenione zostanie sprawowanie opieki nad dzieckiem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

2 komentarzy

  1. „PILNE!
    Zamiast bronić partii przed obywatelami policjant zrobił to za mu płacimy!”

    Wszyscy daliśmy sie zmanipulować, że to normalne, że napisano o tym artykuł w prasie.
    Cos na tym świecie poszło mocno nie tak.

  2. Próba ocieplania wizerunku odcinek 21282142145. NIE MA SZANS. Polacy nigdy wam nie zapomną co robiliście w czasach pandemii gdzie byliście niczym „ZOMO/ORMO za szmatkę na twarzy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button