INNEZIMOWE

Montreal. MŚ 2022 w short tracku. Polska sztafeta kobiet piąta

Natalia Maliszewska dwunasta

Polska sztafeta kobiet w short tracku zajęła piąte miejsce podczas mistrzostw świata w Montrealu.

Dwunasta na dystansie tysiąca metrów była Natalia Maliszewska.

W ostatnim dniu światowego czempionatu łyżwiarzy z krótkiego toru liczyliśmy na udany występ biało-czerwonych w biegu z Węgierkami.  W finale B z udziałem dwóch sztafet Polki w składzie Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska przejechały przed rywalkami, zajmując ostatecznie piąte miejsce w klasyfikacji końcowej.

Z kolei na ćwierćfinale rywalizacji na 1000 metrów zakończyła swój udział w zawodach Natalia Maliszewska. Liderka naszej kadry trafiła do mocno obsadzonego biegu z Koreanką Minjeong Choi i Kanadyjką Kim Boutin. Utrzymująca się z tyłu stawki 26-latka zdecydowała się zaatakować na trzy okrążenia przed metą, ale finiszowała za najgroźniejszymi rywalkami jako trzecia.

Maliszewska w klasyfikacji tego dystansu uplasowała się na dwunastej pozycji. Z kolei Nikola Mazur i Kamila Stormowska uplasowały się odpowiednio na 23. i 26. miejscu.

MŚ w Montrealu były ostatnimi zawodami w tym sezonie. Reprezentanci Polski najprawdopodobniej w połowie maja spotkają się na pierwszym zgrupowaniu do nowego sezonu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button