SKOKI NARCIARSKIE

Modernizacja kompleksu Małej i Średniej Krokwi. Rząd przeznaczy ok. 40 mln zł

Kompleks Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha

Premier Mateusz Morawiecki razem z ministrem Witoldem Bańką odwiedzili powiat tatrzański.

Na Kasprowym Wierchu premier poinformował o odkupieniu przez polski rząd Polskich Kolei Linowych. W trakcie wizyty w Małopolsce rozmawiano również o gruntownej modernizacji Kompleksu Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, premier Mateusz Morawiecki zaznaczył:

– Cieszę się, że możemy przystąpić do remontu tego kompleksu, potrzebujemy następców naszych znakomitych skoczków Adama Małysza czy Kamila Stocha. Inwestujemy w infrastrukturę sportową również dla dobra naszych młodych sportowców, którzy za kilka lat będą reprezentować Polskę i napawać nas dumą.

Podziękowania za wsparcie rządu dla projektu modernizacji na ręce premiera Morawickiego złożył minister Witold Bańka, który dodał:

– Na modernizację Kompleksu Średniej Krokwi przeznaczymy ok. 40 mln zł. To znakomita wiadomość dla przyszłości polskiego sportu. Ta inwestycja jest niezwykle istotna z punktu widzenia długofalowej strategii rozwoju. Projekt ten był szeroko konsultowany. To ważne przedsięwzięcie dla przyszłości polskich skoków narciarskich i polskiego sportu w ogóle.

W ramach zadania przebudowane zostaną istniejące skocznie narciarskie (K-85, K-65, K-35, K-15). W miejscu po rozbiórce istniejącej wieży sędziowskiej wybudowana zostanie nowa skocznia o rozmiarze HS28. Powstanie również nowa linowa kolej krzesełkowa. Obiekty skoczni K-85 i K-65 wyposażone zostaną w tory lodowe. Planowany jest montaż trybun. Obiekty skoczni K-35, K-23 i K-15 zostaną wyposażone w tory ceramiczne. Ponadto wszystkie obiekty będą posiadać nawierzchnię igielitową, aby móc trenować i organizować zawody przez cały rok. Przebudowany zostanie układ komunikacyjny, a także zaplecze socjalne wraz z zagospodarowaniem.

Rozwiązania techniczno-funkcjonalne skoczni zostaną przygotowane w oparciu o najnowsze wytyczne Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Planowane jest uzyskanie homologacji FIS – umożliwi to organizację zawodów międzynarodowych.
(KPRM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button