BIEGILEKKOATLETYKA

Mityng CITIUS w Bernie. MŚ U20 w Nairobi. Worek medali polskich lekkoatletów

Polacy i ich starty

W Nairobi Kornelia Lesiewicz została wicemistrzynią świata juniorek w biegu na 400 metrów.

Zaś brązowe medale zdobyli płotkarz Jakub Szymański i skoczek wzwyż Mateusz Kołodziejski.

W eliminacjach polscy sprinterzy ustanowili rekord Europy juniorów w biegu rozstawnym 4 x 100 metrów.

Lesiewicz po wywalczeniu w środę srebra w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów do kolekcji dołożyła medal z tego samego kruszcu za bieg indywidualny.

Polkę wyprzedziła Imaobong Nse Uko z Nigerii. Afrykanka triumfowała z czasem 51.55, Lesiewicz na mecie uzyskała rekord życiowy – 51.97. To drugi wynik w historii polskiej juniorskiej lekkoatletyki.

Polska sztafeta mieszana 4 x 400 metrów zdobyła w Nairobi wicemistrzostwo świata juniorów. Biało-czerwoni uzyskali czas 3:19.80 i złoto przegrali o 0.10 z Nigerią sekundy.

W finale biegu na 110 metrów przez płotki Jakub Szymański zajął trzecie miejsce z czasem 13.43.

Zwycięstwo odniósł Francuz Sasha Zhoya z czasem 12.72 ustanowił rekord świata juniorów.

Mateusz Kołodziejski w skoku wzwyż z 2.17 zdobył brązowy medal. Mistrzem świata juniorów został Izraelczyk Jonathan Kapitolnik z 2.26.

Kamila Lićwinko trzecia w Eugene

Kamila Lićwinko zajęła trzecie miejsce z 1.90 w mityngu Diamentowej Ligi w Eugene.

Na stadionie Hayward Field Ukrainka Iryna Heraszczenko pokonała Amerykankę Vashti Cunningham.

Polacy w Bernie

Kajetan Duszyński podczas mityngu CITIUS (World Athletics Continental Tour Bronze) w Bernie pokonał 400 metrów w 44.92.
Polak zajął drugie miejsce. Przed mistrzem olimpijskim w sztafecie mieszanej finiszował Holender Liemarvin Bonevacia z czasem 44.48.

W Bernie Anna Kiełbasińska na 200 metrów wygrała z drugim czasem w karierze – 22.92.

W biegu na 100 metrów przez płotki Klaudia Siciarz uzyskała czas 12.87 i zajęła drugie miejsce. Polka przegrała jedynie z Tobi Amusan (12.80).

Michał Rozmys zajął drugie miejsce w biegu na 1500 metrów. Zawodnik z Goleniowa uzyskał czas 3:37.11 i przegrał jedynie z Czechem Filipem Sasínkiem (3:36.43).