POLITYKASIATKÓWKA

Mistrzowie Świata u prezydenta. Duda: Polska siatkówka to top of the top! [WIDEO][ZDJĘCIA]

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018

2 października Andrzej Duda spotkał się z Mistrzami Świata w piłce siatkowej w Pałacu Prezydenckim.

W trakcie uroczystości prezydent wręczył sportowcom odznaczenia państwowe.

– Wasz sukces wlewa nadzieję w serca, pokazuje, że Polacy są wielcy, że potrafią zwyciężać – mówił Prezydent do Mistrzów Świata w Piłce Siatkowej 2018.

Prezydent odznaczył sportowców Krzyżami Orderu Odrodzenia Polski.

Prezydent z Mistrzami Świata (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

– Niech te odznaczenia państwowe, nadane w imieniu Rzeczypospolitej, jako podziękowanie od całego polskiego społeczeństwa, będą symbolem naszej wielkiej radości i wdzięczności – mówił Prezydent.

Podkreślał także, że zwycięstwo Polaków w MŚ ma szczególny charakter ze względu na stulecie odzyskania niepodległości, które w tym roku obchodzimy.

Na koniec Andrzej Duda prosił siatkarzy, by przekazali wyrazy wdzięczności i gratulacje również swoim najbliższym. – To przecież także cała rodzina przygotowuje się do tego sukcesu – zaznaczył.

Siatkarze otrzymali od Prezydenta flagę Polski. W podziękowaniu wręczyli Andrzejowi Dudzie koszulkę reprezentacji z podpisami sportowców.

Prezydent z Mistrzami Świata (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

W poniedziałek po południu polska reprezentacja wróciła do kraju z Włoch, gdzie w niedzielę zdobyła Mistrzostwo Świata. W finale drużyna trenera Vitala Heynena pokonała Brazylię 3:0 i tym samym obroniła tytuł sprzed czterech lat.

– Droga złota polska drużyno! Musze powiedzieć, że to niezwykle wzruszający moment.

Cieszę się ogromnie, że ten Mazurek Dąbrowskiego swoim radosnym, mocnym rytmem obudził nas wszystkich w ten październikowy, trochę pochmurny, październikowy poranek – powiedział prezydent.

– Zazdrościmy panu ministrowi, który był z panami tam na miejscu, mógł uściskać od razu i pogratulować.
To są takie wielkie chwile, które przychodzą i które dzięki panów postawie – mówię tu o samych zawodnikach, o trenerach (…) – to zwycięstwo staje się udziałem nas wszystkich, wielkim powodem do dumy i rozsławia Polskę na całym świecie. Jestem za to ogromnie wdzięczny!

Polska siatkówka to „top of the top”. I to nie tylko w znaczeniu europejskim, ale też światowym – stwierdził Duda.

Prezydent z Mistrzami Świata (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Prezydent podjął również decyzję o uhonorowaniu odznaczeniami państwowymi członków reprezentacji, obywateli belgijskich: Pana Vitala HEYNENA – selekcjonera reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn i Pana Alfonsa VRANKENA – asystenta trenera reprezentacji, którzy zostaną uhonorowani po uzyskaniu stosownej zgody władz Królestwa Belgii.
(własne,KP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button