HOKEJREPREZENTACJA

Mistrzostwa Świata U20 w hokeju na lodzie. Reprezentacja Polski przegrała z Japonią

Bytom

W środę, 14 grudnia w trzecim dniu IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie U20 Dywizji IB biało-czerwoni zmierzyli się z Japonią.

Na lodowisku w Bytomiu lepsi byli Japończycy, którzy wygrali 7:3. W piątek Polacy zagrają z Włochami. Mecz rozpocznie się o godz. 16:30.

Nasi zawodnicy rozpoczęli dobrze, w pierwszej tercji kibice radowali się po golu Patryka Kusaka w 15. minucie. Później jednak do bramki trafiali regularnie Japończycy. W drugiej tercji po błędach obrony goście strzelili trzy gole i wygrali tę odsłonę gry 3:1, a bramkę dla naszego zespołu zdobył Piotr Ciepielewski.

W trzeciej tercji karnego nie wykorzystał Krzysztof Maciaś, rywale byli bardziej skuteczni. Rozmiary porażki zmniejszył Patryk Kusak, pakując krążek z bliska. Napastnik zakończył spotkanie z dwoma trafieniami na koncie. W piątek Polacy zagrają z Włochami. Mecz rozpocznie się o godz. 16:30.

JAPONIA – POLSKA 7:3 (1:1, 3:1, 3:1)

Suzuki 18, Koiwa 27, Morita 31, Ushio 34, Takahashi 45, Ando 51, Ushio 53 – P. Kusak 15, Ciepielewski 38, P. Kusak 51

JAPONIA: Otsuka, Tamura – Toko, Murakoso; Ando, Nishiwaki, Ushio – Kasai, Owa; Taneichi, Murase, Morita – Takada, Takahashi; Tsutsumi, Suzuki, Koiwa – Sawaguchi, Takasaki; Sasanuma, Okubo, Takeda. Trener: Pearn

POLSKA: Szczepkowski – Wróbel, Kacper Maciaś; Krzysztof Maciaś, Sterbenz, J. Ślusarczyk – Schafer, Kurnicki; Ciepielewski, M. Kusak, Gromadzki – Wilk, Chodor; Wybiral, P. Kusak, Maćkowski – Stępień; Menc, Karasiński, Sienkiewicz oraz Wawrzkiewicz. Trener: A. Ślusarczyk.