HOKEJ

Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB w hokeju na lodzie. Druga wygrana Polek

Hokej na lodzie

Biało-Czerwone wyśmienicie spisują się w Mistrzostwach Świata Kobiet Dywizji IB.

W sobotę pokonały Słowenię, strzelając dwie bramki w 24 sekundy. Martyna Sass zakończyła spotkanie bez straty gola.

W piątek podopieczne Zbigniewa Wróbla wygrały z Kazachstanem 3:1. W sobotę zmierzyły się ze Słowenią, która w pierwszym spotkaniu mistrzostw sprawiła dużą niespodziankę, pokonując Włoszki. W sobotę Polki powoli rozkręcały się. W 5. minucie Patrycja Sfora sfaulowała słoweńską zawodniczkę, która była w sytuacji sam na sam z bramkarką. Julija Blazinsek nie wykorzystała rzutu karnego. Podopieczne Zbigniewa Wróbla często uderzały na bramkę rywalek, ale miały duże problemy z wpakowaniem krążka do siatki. Decydująca była 31 minuta. Wtedy hokeistki zdobyły dwie bramki w 24 sekundy! Najpierw gola strzeliła Wiktoria Sikorska, a później błyskawicznie Ewelina Czarnecka, która od czasów powstania Hokejowej Reprezentacji Polski zagrała we wszystkich 102 meczach Kadry Narodowej. W trzeciej tercji na listę strzelczyń wpisały się Ida Talanda i Wiktoria Dziwok. Spotkanie obserwował komplet widzów.

W niedzielę dzień przerwy w turnieju, a w poniedziałek Polki zmierzą się z Koreą Południową. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20. Wstęp na wszystkie mecze Mistrzostw Świata jest bezpłatny.