HOKEJ

Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB. Polki powalczą o awans na zaplecze Elity

Hokej na lodzie

Na lodowisku Jantor w Katowicach trwają Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB.

We wtorek reprezentacja Polski wygrała czwarty mecz. Biało-czerwone pokonały Włoszki w dogrywce i w czwartek zagrają o awans z Chinkami.

To było bardzo emocjonujące spotkanie. W starciu Polska – Włochy oglądaliśmy cios za cios. Rywalki zdobywały bramki, a biało-czerwone goniły. Włoszki postawiły naszej drużynie trudne warunki. Po pierwszej tercji biało-czerwone przegrywały 0:1. Po przerwie Polki ruszyły do ataku i już 21. sekundzie drugiej tercji gola strzeliła niezawodna Karolina Późniewska. W kolejnych tercjach trwała wymiana ciosów. Pod koniec drugiej tercji Wiktoria Gogoc huknęła spod niebieskiej, lot krążka zmieniła Kamila Wieczorek i po chwili skakała uradowana razem z koleżanki z drużyny.

Rywalki wciąż zdobywały gole, a Polki goniły wynik. W 52. minucie Dominika Korkuz umieściła krążek pod poprzeczką, niecałe dwie minuty później Patrycja Sfora uderzyła z dystansu, włoska bramkarka popełniła błąd i biało-czerwone po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszły na prowadzenie 4:3. Nie cieszyły się jednak zbyt długo z prowadzenia, bo Mattivi wyrównała. W dogrywce złotego gola strzeliła Wiktora Gogoc.

Warto wspomnieć, że to był jubileuszowy mecz Klaudii Chrapek, która rozegrała we wtorek setny mecz w Kadrze Narodowej. Zawodniczka z Bytomia otrzymała okolicznościową koszulkę.

W czwartek Biało-czerwone stoczą decydujący bój z Chinkami. Wygrany awansuje na zaplecze Elity. Obie drużyny są niepokonane. W chińskiej drużynie gra aż dwanaście hokeistek urodzonych w Ameryce Północnej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20. Wstęp na wszystkie mecze Mistrzostw Świata jest bezpłatny.

POLSKA – WŁOCHY 5:4 po dogrywce (0:1, 2:1, 2:2, d. 1:0)

Późniewska 21, Wieczorek 40, Korkuz 51, Sfora 54, Gogoc 64 – Roccella 20, Furlani 29, Abatangelo 49, Mattivi 54

POLSKA: Sass – Zielińska, Chrapek, Zielińska; Późniewska, Łaskawska, Czarnecka – Gogoc, Sfora; Wieczorek, Talanda, Sikorska – Korkuz, Strzelecka; Łąpieś Onyschenko, Dziwok – Wcisło, Wójcik, Łapińska, Brzezińska. Trener: Zbigniew Wróbel.

WŁOCHY: Fedel – Mattivi, Niccolai; Stocker, Roccella, Caumo – Bettarini, Lobis; Furlani, Campo Bagatin, Gius – Varano, da Rech; Mazzocchi, Saletta, Abatangelo – Maier, Bonafini, Perathoner, Callovini. Trener: Sharon Roccella.

Wyniki i Terminarz Turnieju Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB

Lodowisko Jantor, Katowice-Janów, ul. Nałkowskiej 11

Piątek, 8 kwietnia 

Słowenia – Włochy 3:1

Chiny – Korea Południowa 5:0

Kazachstan – Polska 1:3

Sobota, 9 kwietnia 

Korea Południowa – Kazachstan 1:5

Włochy – Chiny 3:6

Polska – Słowenia 4:0

Poniedziałek, 11 kwietnia 

Słowenia – Chiny 2:14

Włochy – Kazachstan 1:0

Korea Południowa – Polska 1:2

Wtorek, 12 kwietnia 

Chiny – Kazachstan 6:2

Korea Południowa – Słowenia 2:1

Polska – Włochy 5:4 w dogrywce

Czwartek, 14 kwietnia 

Włochy – Korea Południowa, godz. 13:00

Kazachstan – Słowenia, godz. 16:30

Polska – Chiny, godz. 20:00

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button