HOKEJ

Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB. Polki pokonały Kazachstan na inaugurację

Katowice

W piątek na lodowisku Jantor w Katowicach rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB.

Z przyjemnością obserwowało się grę reprezentacji Polski w starciu z Kazachstanem. Polki wygrały 3:1 i w sobotę zmierzą się ze Słowenkami, które nieoczekiwanie pokonały Włoszki.

Od 8 do 14 kwietnia na lodowisku Jantor w Katowicach rozgrywane są Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB. Reprezentacja Polski walczy o awans na zaplecze Elity. W piątek Biało-Czerwone (20. miejsce w rankingu światowym) zmierzyły się z Kazachstanem (21. pozycja w rankingu).

Biało-Czerwone źle rozpoczęły mecz, bo w 2. minucie straciły gola. Wraz z upływem czasu coraz lepiej czuły na lodowisku w Katowicach. Polki często uderzały na bramkę a w 13. minucie wykorzystały grę w podwójnej przewadze. Liderka drużyny Karolina Późniewska, która rozgrywała w piątek setny mecz w Kadrze Narodowej, precyzyjnym uderzeniem umieściła krążek w okienku bramki. W drugiej tercji podopieczne Zbigniewa Wróbla znowu wykorzystały grę w przewadze i to dwukrotnie. Najpierw Julia Zielińska idealnie przymierzyła, trafiając do bramki a pod koniec drugiej tercji Olivia Tomczok huknęła celnie z dystansu. Kibice, którzy licznie przybyli do katowickiej hali, nie byli rozczarowani. Biało-Czerwone pokazały dobry hokej i wygrały 3:1.

W sobotę kolejne wyzwanie. O godzinie 20 Polki zagrają ze Słowenkami, które w czwartek niespodziewanie pokonały Włoszki 3:1. Wstęp na wszystkie mecze Mistrzostw Świata jest bezpłatny