MOTOSPORT

Mistrzostwa Polski w Rallycrossie. Kuba Przygoński powalczy o podium

Mistrzostwa Polski 2020 w Rallycrossie

Po zaciętej i pełnej emocji rundzie kierowcy wracają na Autodrom w Słomczynie.

W kolejnej rundzie Mistrzostw Polski w Rallycrossie Kuba Przygoński powalczy o najwyższy stopień podium oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawodnik ten do lidera kategorii SuperCars traci jeden punkt.

Kuba Przygoński (fot. pras.)

Przygoński to prawdziwy motorsportowy multiinstrumentalista. Startuje nie tylko w zawodach Rallycross, ale także w Driftingowych Mistrzostwach Polski i rajdach terenowych (m.in. Baja Poland). W każdej z konkurencji prezentuje doskonałą formę i zdobywa czołowe miejsca. W dniach 25-27 września, w przedostatniej rundzie sezonu, Przygoński w Peugeocie 208 RX wraca do zmagań „drzwi w drzwi”.

– Podczas przygotowań wprowadziliśmy kilka nowych ustawień auta, z których jestem zadowolony. Testy były przeprowadzone przy dobrej pogodzie, natomiast na weekend zapowiada się deszcz i będziemy musieli na maksymalnych obrotach dostosować się do zmiennych warunków. Zresztą cały sezon rallycrossowy jest sporym wyzwaniem i wymaga szybkiej nauki – powiedział Kuba Przygoński.

Ostatnia, finałowa runda Mistrzostw Polski w Rallycrossie w sezonie 2020 odbędzie się 24-25 października na torze Slovakiaring w okolicach Bratysławy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button