MOTOSPORT

Mistrzostwa Polski w Rallycrossie. Kuba Przygoński pojedzie „drzwi w drzwi”

Mistrzostwa Polski 2020 w Rallycrossie

Druga runda Mistrzostw Polski w Rallycrossie odbędzie się 12 i 13 września na Autodromie w Słomczynie.

Kuba Przygoński zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Mistrzostwa Polski w Rallycrossie. Kuba Przygoński (fot. org.)

Rallycross to trzecia dyscyplina, w której w tym sezonie wystartuje Przygoński. Ostanie tygodnie to intensywny czas dla tego kierowcy. Przygoński tuż po startach w Driftingowych Mistrzostwach Polski i Rajdzie Baja Poland pojedzie w kolejnej motorsportowej konkurencji, w kategorii SuperCars. Startują w niej pojazdy najbardziej zaawansowane konstrukcje, z napędem na cztery koła i mocą sięgającą nawet 600 KM.

– Przesiadamy się do samochodu, którzy przyspiesza szybciej niż bolid Formuły 1. Rallycross to są zawody ekstremalnie szybkie,pojedziemy 4-5 okrążeń Najważniejsze jest to, żeby szybko wystartować, o ułamek sekundy szybciej od konkurencji. Dużym wyzwaniem dla mnie jest też jazda „drzwi w drzwi” obok drugiego auta, blisko przy szybkiej i agresywnej jeździe. Po pierwszej rundzie już wiem, że muszę być bardziej czujny i po prostu zawodnika przed sobą czasem zderzakiem lekko popchnąć. Jestem już po testach, samochód jest dobrze przygotowany, zespół zresztą też. Jedziemy do Słomczyna walczyć – powiedział Kuba Przygoński.

Jedna runda Mistrzostw Polski w Rallycrossie składa się z wolnych treningów, biegów kwalifikacyjnych, dwóch biegów półfinałowych i finału. Zawodnicy zdobywają punkty zarówno za kwalifikacje, jak i wyścig finałowy. Charakterystycznym elementem dyscypliny jest tzw. Joker Lap, czyli alternatywny fragment toru, który każdy z kierowców musi pokonać raz w czasie wyścigu. Moment, w którym zawodnicy decydują się na jego przejechanie, jest ważnym elementem strategii w rallycrossie.

Mistrzostwa Polski w Rallycrossie. Kuba Przygoński (fot. org.)

Kolejne rundy Mistrzostw Polski w Rallycrossie w sezonie 2020:

– 26-27 września – Motopark Toruń
– 16-18 października – Motopark Toruń

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button