INNE

Mistrzostwa Europy w rugby w Łodzi

Mistrzostwa Europy w rugby

Mistrzostwa Europy w olimpijskiej odmianie rugby siedmioosobowego (GPS, Grand Prix Series) odbędą się w dniach 8-9 września 2018 na stadionie przy al. Unii.

Oprócz Polski weźmie w nich udział czołowych 11 drużyn Starego Kontynentu.
Będzie wśród nich m.in. czterech uczestników Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016: Anglia (wicemistrz olimpijski), Walia, Francja i Hiszpania. Stawkę uczestników uzupełniają: Gruzja, Irlandia, Niemcy, Portugalia, Rosja, Szwecja i Włochy. Turniej będzie w całości transmitowany przez telewizję Polsat. Mecze rozgrywane w Łodzi pojawią się również na antenach zagranicznych stacji telewizyjnych: SkySport (Anglia), la Chaine l’Equipe (Francja) i Match TV (Rosja) oraz w internetowej Rugby Europe TV. Przekaz z Łodzi trafi więc do odbiorców na całym świecie.

W roku 2017 na stadionie miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2 rozegrano turniej ME 7, który został najwyżej oceniony wśród wszystkich imprez cyklu Grand Prix Series (pozostałe odbyły się w Moskwie, Clermond Ferrand i Exeter). Doceniając poziom organizacyjny tych zawodów federacja Rugby Europe w tym roku powierzyła Łodzi organizację ostatniego, finałowego turnieju ME 7, po którym (niedziela, godz. 14 początek finału, 2×7 minut) odbędzie się ceremonia wręczenia medali i pucharów oraz zakończenia mistrzostw.

Dwanaście drużyn przez dwa dni będzie walczyło w czwartym i ostatnim w tym roku turnieju cyklu Rugby Europe Sevens Grand Prix Series, który wyłoni mistrza Starego Kontynentu w siedmioosobowej, olimpijskiej odmianie rugby.

Po trzech wcześniejszych turniejach – rozegranych w Moskwie (Rosja), Marcoissis (Francja) i Exeter (Anglia) – największe szanse na tytuł mistrzowski mają Irlandczycy, którzy z dorobkiem 56 pkt. są na pierwszym miejscu w tabeli.

Kolejne pozycje zajmują: 2. Anglia (46), 3. Rosja (44), 4. Niemcy (42), 5. Francja (32), 6. Portugalia (32), 7. Włochy (27), 8. Walia (22), 9. Gruzja (15), 10. Hiszpania (14), 11. Polska (7) i 12. Szwecja (5).

Ostatni turniej rozpocznie się w sobotę o godz. 10 od spotkań grupowych. W tej fazie rywalizacji biało-czerwoni zagrają z: Rosją (11.50), Walią (14.35) i Niemcami (17.20). Dzień później od godz. 10 rozgrywana będzie pucharowa faza turnieju, po której odbędzie się uroczyste zakończenie rywalizacji, wręczenie pucharów i nagród.

Bilety na cały turniej kosztują 10 zł (normalny) oraz 5 zł (ulgowy) i będą dostępne w kasach stadionu. Dzieci w wieku poniżej 6 lat będą wpuszczane na obiekt za darmo i z pewnością nie będą się nudziły. Rywalizacji rugbistów towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, m.in. dmuchane tory przeszkód, miejsca do gier i zabaw dla dzieci oraz strefę foodtruck’ów.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button