SPORTY WALKI

Mistrzostwa Europy kobiet w boksie. Trzy srebrne medale dla Polek

Reprezentacja Polski w boksie

Wspaniały sukces polskich pięściarek w Mistrzostwach Europy w czarnogórskiej Budvie.

Srebrne medale zdobyły Aneta Rygielska (66 kg), Elżbieta Wójcik (75 kg) i Martyna Jancelewicz (81 kg).

Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń) i Elżbieta Wójcik (KB Karlino) powtórzył sukces z poprzedniej edycji ME, które odbyły się w 2019 roku dla Hiszpanii. Obie nasze reprezentantki są także brązowymi medalistkami Igrzysk Europejskich. Z kolei Martyna Jancelewicz (Taurus Goleniów) jest 2-krotną z rzędu Młodzieżową Mistrzynią Europy.

Jako pierwsza w sobotnim finale boksowała Aneta Rygielska. Niestety przegrała z Niemką Stefanie von Berge 1:4 (30-27, 28-29, 28-29, 28-29, 27-30).

Później Elżbieta Wójcik uległa Irlandce Aoife O’Rourke 0:5 (28-29, 27-30, 27-30, 27-30, 26-30, 26-30).

W ostatnim pojedynku o złoto z udziałem Polki, Martyna Jancelewicz zmierzyła się z Mistrzynią Świata Gabriele Stonkute. Kilka tygodni podczas Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Gliwicach Martyna Jancelewicz wygrała z Litwinką 2:3. Teraz to rywalka zwyciężyła 3:2.

Po dwóch rundach nasza zawodniczka nieznacznie przegrywała 1:2, ale niestety w ostatniej triumfowała Gabriele Stonkute. Ostatecznie Martyna Jancelewicz przegrała 2:3 (29-28, 29-28, 28-29, 27-30, 27-30), ale w debiucie w seniorskich Mistrzostwach Europy została srebrną medalistką.

Trzy srebrne krążki to bardzo dobry wynik Polek. W maju Oliwia Toborek (81 kg) została Wicemistrzynią Świata, a Lidia Fidura (+81kg) brązową medalistką turnieju w Stambule.