Mistrzostwa Europy Juniorów w Tallinnie. Polscy judocy kończą turniej z dwoma medalami

Estonia

W rozegranych w Tallinnie Mistrzostwach Europy Juniorów, polscy judocy zdobyli dwa medale: srebrny Kinga Klimczak (-52kg) i brązowy Ksawery Ignasiak (-60kg).

Najlepiej spisali się Azerowie, którzy wywalczyli 8 medali (4-2-2).

W ostatnim dniu zawodów indywidualnych do 1/8 finału awansowali startujący w kategorii -100kg Damian Kubiak i Michał Walenciak.

Po wygranej z Łotyszem Maksimsem Bizansem, Damian Kubiak przegrał z Estończykiem Jakobem Varesem. Z kolei Michał Walenciak pokonał Ukraińca Vladyslava Moskvycha i nie sprostał Holendrowi Joesowi Schellowi.

Ostatecznie Jakob Vares sięgnął po srebro, a Joes Schell po brąz.

W 1/16 finału, w kategorii -78kg Dominika Kuźma-Ebel przegrała z Chorwatką Loreną Perković, a w wadze -90kg Michał Wąsikowski z Gruzinem Tamazem Koberidze.

W dniach 2-6 października w Duszanbe (Tadżykistan) odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów.