SPORTY WALKI

Mistrzostwa Europy 2021 w zapasach. Srebro i brąz dla biało-czerwonych

Mistrzostwa Europy Seniorów 2021 w zapasach

20 kwietnia wieczorem Krzysztof Bieńkowski i Radosław Baran wywalczyli pierwsze w ich karierach medale Mistrzostw Europy w zapasach.

Krzysztof Bieńkowski z klubu AKS Białogard walczył o złoty medal z niezwykle groźnym Rosjaninem Zagirem Shakhievem. Niestety uległ w finałowym boju przez przewagę techniczną, zdobywając srebrny medal.

Natomiast Radek Baran walczył z reprezentantem Ukrainy mającym gruzińskie korzenie, Murazim Mchedlidze. W tym pojedynku Radek pokazał prawdziwy charakter wojownika, pewnie wygrywając i zdobywając swój upragniony brązowy medal.

Drugiego dnia warszawskich mistrzostw Europy rywalizację o medale kontynuowali przedstawiciele stylu wolnego. Najlepiej z całej piątki zaprezentował się ten najlżejszy (61kg) Eduard Grigoriew, który dotarł do półfinału ME. Nasz zawodnik zaczął warszawski turniej od pewnej wygranej 12:2 nad utytułowanym Rumunen Ivanem Guidea. W następnej rundzie zawodnik z Teresina z kwitkiem odprawił 7:0 Francuza Eloyana, by w ćwierćfinale ponownie cieszyć się ze zwycięstwa, tym razem nad reprezentantem Izraela Danielem Popovem. W półfinale naprzeciw Eduarda stanął mistrz Rosji Abasgadżi Magomedov. Walka była bardzo wyrównana i zacięta do samego jej końca. Jednak to Rosjanin mógł się cieszyć z awansu do finału wygrywając ostatecznie na punkty 4:2 z naszym reprezentantem.

Eduard w środę w wieczornej sesji finałowej walczyć będzie o medal brązowy. Nasz olbrzym z Rzeszowa w repasażu spotka się z drugim fantastycznym zawodnikiem superciężkiej kategorii trzykrotnym mistrzem świata Gruzinem Geno Petrashvili.

Sebastian Jezierzański wygrał 10-0 z reprezentantem Włoch Simone Iannattonim i wieczorem będzie walczył o brązowy medal Mistrzostw Europy z Białorusinem Alim Shabanovem!

21 kwietnia

Roksana Zasina pokonała 5-0 reprezentantkę Białorusi Katsiarynę Pichkouskaye i awansowała do półfinału Mistrzostw Europy!