REPREZENTACJASPORTY WALKI

Mistrzostwa Europy 2021 w zapasach. Kolejny medal dla Polski

Mistrzostwa Europy 2021 w zapasach

Polska ma już trzy medale na Mistrzostwach Europy 2021 w zapasach.

Trzeci krążek zdobył kolejny przedstawiciel stylu wolnego Eduard Grigorjew.

Podopieczny trenera Jusupa Abdusalamowa rozdrażniony wczorajszą półfinałową wpadką w walce z Rosjaninem Magomedowem, w dzisiejszej sesji finałowej pokonał bułgarskiego rywala w walce o najniższy stopień podium. Punktując go 4:2 tym samym zdobył swój pierwszy medal ME.

Poza wspomnianym Grigorjewem o medal walczył jeszcze Sebastian Jezierzański (86 kg). Niestety, jego przeciwnik reprezentujący Białoruś okazał się silniejszy od naszego reprezentanta.

Bilans naszych „wolniaków” to trzy medale (1 srebro, 2 brązy), co dało naszej reprezentacji w stylu wolnym szóste miejsce w Europie, a spośród krajów należących do Unii Europejskiej Polska wygrała już zdecydowanie.

W kolejnym dniu warszawskich mistrzostw Europy do rywalizacji przystąpiły polskie tygrysice. Najlepiej z całej piątki zaprezentowała się nasza eksportowa mistrzyni Roksana Zasina (55 kg), która awansowała do czwartkowego finału. Zawodniczka ZTA – Zgierskie Towarzystwo Atletyczne swoje mistrzostwa rozpoczęła od pewnej wygranej 5:0, w 1/4 finału nad byłą młodzieżową wicemistrzynią Europy, Białorusinką Kateriną Pichkovskaya, by w walce o finał po zaciętym pojedynku wypunktować 2:1 trzecią zawodniczkę mistrzostw Starego Kontynentu z 2019 roku Rumunkę Adreea Ana. W finale nasza trzykrotna medalistka ME (złoto 2013, srebro 2018, brąz 2016) spotka się z Rosjanką Stalvirą Orshush, która w swoim zapaśniczym dorobku ma zdobyte dwa tytuły ME.

Anię Łukasiak (50 kg) AZS AWF Warszawa-zapasy również zobaczymy w walce o medal. Nasza reprezentantka w walce o brąz zmierzy się z Mołdawianką Emilią Ciricu- Budeanu.
(PZZ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button