LEKKOATLETYKA

Mistrz Europy Adam Kszczot w Łodzi. Nagroda i niespodzianka

Adam Kszczot

W zakończonych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce zawodnik RKS Adam Kszczot przywiózł złoty medal za pierwsze miejsce w biegu na 800 m, który ukończył w czasie 1:44.59. Za to osiągnięcie odebrał z rąk prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej symboliczny czek na 20 tys. zł. Była też inna niespodzianka.

– Już tradycją się stało, że gdy spotykamy się zaraz po wielkiej wygranej Adama Kszczota to z całego serca dziękujemy za promocję naszego miasta i w jakiś sposób staramy się zrewanżować. Dzisiaj rewanżujemy się jak zwykle, przekazując symboliczny czek na 20 tys. zł. Myślę, że te pieniądze przydadzą się na kolejne treningi, kolejne wyjazdy i zdobywanie kolejnych mistrzostw. Mam jednak lepszą niespodziankę. Będziemy robili RKS. To zobowiązanie, które w tej chwili podejmuję. Słowo się rzekło, więc zaczynamy – powiedziała prezydent Zdanowska. Jej słowa niezwykle ucieszyły najszybszego 800-metrowca Europy.

– Na to czekałem bardzo długo. Cieszę się, że ta piękna wizualizacja tego obiektu wchodzi w życie. Wiele, wiele lat na to czekaliśmy. Łódź doczeka się drugiego stadionu tartanowego, więc tych adeptów lekkiej atletyki na pewno nam jeszcze przybędzie – powiedział Kszczot.

Obecny na konferencji pierwszy wiceprezydent Łodzi podkreślił, że Łódź konsekwentnie modernizuje bazę sportową, mimo braku finansowego wsparcia z Ministerstwa Sportu i Turystyki. – Mimo braku tego wsparcia mamy determinację i mamy chęć, żeby ten obiekt wybudować. I go wybudujemy. Mówiliśmy, że baza sportowa będzie modernizowana i jest modernizowana. Teraz przyszedł czas na lekkoatletykę – powiedział Trela, który przed latem również biegał na obiekcie RKS. I będzie mógł to zrobić ponownie, w towarzystwie prezydent Zdanowskiej i mistrza Adama.

– Zawrzyjmy umowę, że na nowo wybudowanym obiekcie staniemy razem na bieżni – zaproponował Kszczot. Dodał, że dla wyrównania szans przedstawiciele władz miasta będą biegli na 50 m, a on pokona dwa razy dłuższy dystans. Propozycja została przyjęta.

Prowadzący konferencję dyrektor Wydziału Sportu Marek Kondraciuk przypomniał, że Adam Kszczot to aktualny wicemistrz świata na otwartym stadionie, mistrz świata w hali, mistrz Europy na otwartym stadionie i mistrz Europy w hali. – Z tych czterech imprez Adam przywiózł trzy złote medale i jeden srebrny. Przed nim nie udało się to jeszcze żadnemu lekkoatlecie w biegu na 800 m. Podobnie jak nie udało się nikomu wcześniej zdobyć trzy razy tytułu mistrza Europy – podkreślił Kondraciuk.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button