FESTIWALE

Miłość, przyjaźń, muzyka i koniec wojnie! 28. Pol’and’Rock Festival rozpoczęty

Najpiękniejszy Festiwal Świata

4 sierpnia rozpoczął się Najpiękniejszy Festiwal Świata.

W tym roku odbywa się w nowej lokalizacji – na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Jednak są rzeczy niezmienne. Teren festiwalu jak co roku wypełnił się kolorowymi flagami, uśmiechniętymi i pełnymi radości ludźmi, którzy tworzą najpiękniejszą publiczność świata. Podczas tegorocznego festiwalu jasno wybrzmiewa sprzeciw wobec wojny, a jego hasło to właśnie NO WAR. “To hasło naszego Festiwalu, bo nie zapominamy, że obok nas toczy się wojna, ale też nie zapominajmy, abyśmy my żadnych wojen nie wzniecali” – powiedział Jurek Owsiak podczas poniedziałkowej odprawy Pokojowego Patrolu.

Oficjalne rozpoczęcie Festiwalu

Równo o godzinie 15.00, jak co roku, festiwalowicze usłyszeli dźwięk gwizdka Romana Polańskiego, sygnalizującego oficjalny start Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Nie zabrakło tradycyjnych słoneczników, które zakwitły na terenie Festiwalu tuż przed jego rozpoczęciem.

Jurek Owsiak, tuż po przysiędze festiwalowiczów, wystąpił z przesłaniem do wszystkich uczestników:

Kochani, pamiętajcie – żyjemy na tej samej plancie, żyjemy na tej samej ziemi, i ta ziemia jest także tą [naszą wspólną] ziemią, w tych dniach kiedy wyglądamy tak pięknie, tak cudownie. To jest Polska! Dbajmy o nią i przekażmy wszystkim ludziom, że tak się powinno żyć, tak powinniśmy żyć ze sobą. Byśmy byli dla siebie przyjacielscy, mili, serdeczni, ten kraj jest zbudowany z nas, z takich ludzi jak Wy. Kocham Was bardzo za to mocno!

Miłość, przyjaźń, muzyka i koniec wojnie!

Przez następne trzy dni Lotnisko Czaplinek-Broczyno będzie zalane falą cudownej muzyki, pięknych emocji i najwspanialszych ludzi! Jak co roku czeka nas wszystkich moc pozytywnych wrażeń. Miłość, przyjaźń i muzyka od zawsze były wartościami, które nadawały kierunek Festiwalowi. To dzięki tym wartościom i ludziom, którzy je wspierają, wydarzenie jest nazywane Najpiękniejszym Festiwalem Świata.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem NO WAR! Jurek Owsiak podkreślił ważność tego hasła, gdy wraz z tłumem oddał hołd obywatelom Ukrainy – „naszym sąsiadom, którzy giną w nierównej walce”.
Pol’and’RockFestival jest podziękowaniem za wsparcie, jakie dostaje Fundacja WOŚP od ludzi. W tym roku wdzięczność jest jeszcze większa. Od początku konfliktu w Ukrainie Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wydała blisko 20 milinów złotych na pomoc humanitarną. Więcej informacji można przeczytać na stronie.

Nie zabrakło tradycyjnej festiwalowej przysięgi. Festiwalowicze wspólnie z Jurkiem Owsiakiem wykrzyczeli, że razem będą dbać o ten piękny kawałek ziemi, na którym panuje miłość, tolerancja, braterstwo i przyjaźń.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button