OLSZTYN

Mikołajki. Wypadek śmigłowca na jeziorze Tałty

Warmińsko-mazurskie

Na jeziorze Tałty w Mikołajkach, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem śmigłowca, który spadł do wody.

Na pokładzie znajdowały się trzy osoby, które w wyniku tego zdarzenia trafiły do szpitala. Pilot śmigłowca był trzeźwy. Policja wyjaśnia okoliczności tego wypadku.

06.07.2021r. około godziny 9.30 dyżurny mrągowskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem śmigłowca. Na miejsce natychmiast skierowano patrole w tym patrol wodny, gdyż do zdarzenia doszło na jeziorze Tałty w Mikołajkach. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że cywilnym śmigłowcem podróżowały dwie kobiety oraz mężczyzna, który był pilotem. Maszyna wystartowała z pobliskiego lotniska i po przelocie około 300 metrów spadła do jeziora, gdzie zatonęła.

Wypadek śmigłowca na jeziorze Tałty w Mikołajkach (fot. policja)

Pilot oraz dwie pasażerki o własnych siłach wypłynęli na powierzchnię wody, gdzie pomocy w wydostaniu się z jeziora udzielili im turyści pływający w pobliżu na motorówce. Następnie poszkodowane osoby zostały przekazane pod opiekę obecnych na miejscu służb medycznych. Po udzieleniu pierwszej pomocy, poszkodowani z urazami kręgosłupa i nogi trafili do szpitali. Jednocześnie miejsce wypadku zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy policji, staży pożarnej oraz MOPR do czasu podjęcia wraku z dna jeziora. Po kilku godzinach maszyna została wydobyta na powierzchnię, a następnie zholowana na nadbrzeże.

Obecni na miejscu policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przesłuchali świadków. Po wydobyciu wraku na powierzchnię funkcjonariusze dokonali jego oględzin, a następnie zabezpieczyli maszynę na parkingu policyjnym do dalszych czynności. Obecnie śledczy pod nadzorem prokuratury zbierają materiały, które mają umożliwić wyjaśnienie przyczyn tego wypadku.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button