LEKKOATLETYKA

Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Orlen Cup Łódź. Polskie gwiazdy

Orlen Cup Łódź 2020

Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Orlen Cup Łódź odbędzie się 11 lutego.

W Atlas Arenie wystąpi plejada polskich gwiazd lekkoatletyki, która zagwarantuje wysoki poziom sportowy tego widowiska.

Już w pierwszych dniach lutego obiekt przy ulicy Bandurskiego ponownie przejdzie niezwykłą metamorfozę. Na płycie łódzkiej hali pojawi się profesjonalna bieżnia, skocznie oraz sektor do pchnięcia kulą. Dzięki temu Atlas Arena ponownie będzie mogła być areną jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w polskiej lekkoatletyce, czyli mityngu Orlen Cup 2020. Mityng będzie jednym z pierwszych sprawdzianów formy dla polskich zawodników szykujących się do najważniejszego wydarzenia czterolecia – Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Polacy to wielkie gwiazdy lekkoatletyki. Sebastian Chmara, dyrektor mityngu, wierzy że ponownie, jak w poprzednich latach, kibice licznie przybędą do Atlas Areny dopingować właśnie tych naszych biało – czerwonych sportowców, którzy są medalistami największych światowych imprez.

– W skoku o tyczce zobaczymy Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska, a towarzyszyć im będzie także Robert Sobera. Ciekawie zapowiada się konkurs kulomiotów, gdzie ponownie do rywalizacji przystąpią rekordzista kraju Michał Haratyk, który w 2019 roku osiągnął 22.32, oraz Konrad Bukowiecki legitymujący się rekordem Europy U23. Te nazwiska sprawiają, że emocji nie może zabraknąć – mówi Sebastian Chmara.

– W biegu przez płotki start potwierdziła m.in. halowa rekordzistka świata Klaudia Siciarz. U panów ścigać się będą Artur Noga i Damian Czykier – zaznaczył.

– Gdy wiosną 2019 roku Kamila Lićwinko ogłosiła, że wraca do sportu po przerwie macierzyńskiej nie przypuszczała, że już po kilku miesiącach zajmie piąte miejsce w mistrzostwach świata. Teraz Kamila przyjedzie do Łodzi, żeby ponownie zaprezentować się w Atlas Arenie. Przypominam, że ta zawodniczka już kilkukrotnie u nas startowała i zawsze kończyła zawody z dobrymi wynikami. W 2016 uzyskała u nas najlepszy wynik na świecie, liczę, że teraz będzie równie dobrze – dodał rekordzista Polski w skoku wzwyż, Artur Partyka.

Polski skład ORLEN CUP ŁÓDŹ 2020:

  • Kamila Lićwinko – skok wzwyż;
  • Piotr Lisek – skok o tyczce;
  • Paweł Wojciechowski – skok o tyczce;
  • Robert Sobera – skok o tyczce;
  • Michał Haratyk – pchnięcie kulą;
  • Konrad Bukowiecki – pchnięcie kulą;
  • Artur Noga – bieg na 60m. przez płotki;
  • Damian Czykier – bieg na 60m. przez płotki;
  • Klaudia Siciarz – bieg na 60m. przez płotki.

Początek mityngu o 17:00.

Planowane konkurencje

Bieg na 60 metrów kobiet i mężczyzn
Bieg na 60 metrów przez płotki kobiet i mężczyzn
Pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn
Skok o tyczce mężczyzn
Skok wzwyż kobiet
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button