MUZYKA

Michał Szpak „na wojnie” z TVP. Wspiera Strajk Kobiet. Nagrał utwór „Moje ciało” z Marią Sadowską i Ralphem Kamińskim

Wokalista wspiera Strajk Kobiet

Michał Szpak nagrał utwór związany z obecnym Strajkiem Kobiet.

Pomimo, że piosenkarz jest w jury w show TVP „The voice of Poland” to nie boi się manifestować swoje poglądy. Jest to też krytyka tej telewizji jak i całej partii PiS.

Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej wydał wyrok w sprawie aborcji. To spowodowało, że setki tysięcy osób wyszły na ulice polskich miast w ramach protestu.

Michał Szpak wziął udział w „Dziadach” wystawionych przed domem Jarosława Kaczyńskiego.

Wokalista zaśpiewał w utworze Baascha „Moje ciało” razem z Marią Sadowską i Ralphem Kamińskim.

„31 października 2020 r. ponad tysiąc osób zgromadzonych pod oknami bloku na ulicy Mickiewicza w Warszawie obejrzało niezwykły spektakl. Naprzeciwko domu Jarosława Kaczyńskiego grupa artystów wystawiła „Dziady” Adama Mickiewicza w reżyserii Oskara Sadowskiego. Z okien mieszkań padły, skandowane przez widzów, słynne wersy dramatu: „A kysz, a kysz!”, skierowane do władzy głuchej na głos protestujących od wielu dni kobiet. W tym artystycznym manifeście wzięło udział ponad 30 aktorów. Muzykę do spektaklu skomponował Baasch, który razem z zaproszonymi gośćmi (Ralph Kamiński, Michał Szpak, Maria Sadowska) zaśpiewał utwór „Moje ciało, mój wybór” – hołd dla kobiet walczących o swoje prawa.

Sampel „Moje ciało, mój wybór”, wpleciony w oryginalny tekst wieszcza z II części „Dziadów”, pochodzi z wrocławskich Czarnych Protestów z 2017 roku.”

Czy reżimowa telewizja wyrzuci Michała Szpaka ze swoich włości tak jak Barbarę Kurdej-Szatan, która m.in. wsparła Paradę Równości czy popierała Rafała Trzaskowskiego – kandydata na urząd prezydenta?

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button