GORZÓW WIELKOPOLSKIWROCŁAWZIELONA GÓRA

Miał 4 promile alkoholu. Kierowca przewoził autem 13-latka. Inny przypadek

Kompletnie pijany mężczyzna przewoził autem 13-latka

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który dodatkowo samochodem osobowym przewoził 13-latka.

Badanie alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Skrajnie nieodpowiedzialny 40-latek stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem.

Mimo licznych apeli skierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o niewsiadanie za kierownicę pojazdu po wcześniejszym spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Przykładem takiego zachowania jest postępowanie 40-letniego mieszkańca Złotoryi, który został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego na terenie miasta. Kompletnie pijany mężczyzna kierował samochodem osobowym.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 4 promile alkoholu. Co więcej autem podróżował wraz z nim także nastoletni chłopiec. Funkcjonariusze natychmiast uniemożliwili kierowcy dalszą podróż, a nastolatkiem zaopiekowała się rodzina.

Skrajnie nieodpowiedzialnemu mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy, a o jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności oraz środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Inny przypadek nietrzeźwego kierowcy. Tragedia na drodze – kierujący z trzema promilami alkoholu potrącił śmiertelnie 23-letniego motorowerzystę

Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali 30-letniego kierującego, który w sobotę (28 marca) potrącił motorowerzystę. Niestety 23-latek zginął na miejscu zdarzenia. Przerażające jest fakt, że kierowca wsiadł do samochodu mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Międzyrzeczu wystąpią do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu wobec 30-latka.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w sobotę (28 marca) tuż po godzinie 12. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na jednej z ulic w Międzyrzeczu. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy – osobowy opel astra oraz motorower. Ze wstępnych ustaleń i czynności na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca opla zjechał na lewy pas i zderzył się czołowo z motorowerem. 23-letni mieszkaniec Międzyrzecza jadący dwukołowcem nie miał żadnych szans – poniósł śmierć na miejscu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że kierowca opla ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie, do tego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowali policjanci wykonujący czynności procesowe nadzorowane przez prokuratora.

30-letni kierowca opla został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, będąc w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Międzyrzeczu wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu wobec mężczyzny.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button