KONCERTY

Męskie Granie 2019. Poznaliśmy pierwszych artystów na trasie koncertowej

Męskie Granie 2019

Dziesiąta edycja kultowej trasy koncertowej Męskie Granie już wkrótce ruszy w Polskę.

Wydarzenie od lat promuje najlepszą polską muzykę, wspierając przy tym młodych i obiecujących artystów. To, dlatego tegoroczną odsłonę zapowiada konkurs dla utalentowanych zespołów – Męskie Granie Young, którego, ogłoszeni właśnie zwycięzcy zaprezentują swój repertuar na scenie Ż. Dodatkowo Robert Cichy i Żurkowski, którzy zyskali największe uznanie publiczności otrzymają profesjonalne teledyski w ramach renomowanego konkursu Papaya Young Directors.

Ważnym elementem trasy od początku jej istnienia jest wspieranie artystów początkujących lub nieznanych dotąd szerokiej publiczności. Dziesiątą edycję projektu rozpoczął konkurs Męskie Granie Young, do którego zaproszone zostały zespoły i wokaliści z ogromnym potencjałem, mogący już wkrótce wyznaczać nowe trendy w polskiej kulturze. Ambasadorzy projektu – Tomasz Organek, lider zespołu Ørganek oraz dziennikarz  Piotr Stelmach, wyselekcjonowali 20 wykonawców, którzy wzięli udział w głosowaniu internautów. Ogłoszonych zostało siedem zespołów, które zaprezentują swój repertuar podczas tegorocznej trasy Męskie Granie.

Na scenie Ż zagrają: Bibobit, Robert Cichy, Diuna, Nietrzask, Runforrest, Marta Zalewska oraz Żurkowski. W konkursie oddano w sumie ponad sto tysięcy głosów, co udowadnia, jak dużym zaufaniem publiczności cieszy się projekt Męskie Granie.

Papaya Young Directors

Dwa zespoły, które w głosowaniu publiczności zdobyły najwięcej głosów, czyli Robert Cichy i Żurkowski otrzymają teledyski w ramach projektu Papaya Young Directors dla utalentowanych młodych reżyserów. Dzięki kolaboracji młodych muzyków i filmowców mają szansę powstać wyjątkowe formy audio-wizualne.

Chce się Ż muzyką

Męskie Granie to projekt, który od dekady przełamuje schematy myślenia o muzyce. Na jednej scenie spotykają się ze sobą artyści z odmiennych rejonów muzycznych oraz reprezentujący inne pokolenia. Łączy ich jednak chęć do artystycznych eksperymentów oraz gotowość do przekraczania granic w sztuce. Nie inaczej będzie podczas dziesiątej edycji projektu, która odbędzie się pod hasłem „Ż muzyką”. Znajdzie ono odzwierciedlenie we wszystkich aspektach trasy, która będzie zachęcać artystów do jeszcze większej kreatywności, a publiczność do otwartości na nowe doznania. Oprócz muzyki każdy z koncertów będzie także prawdziwym widowiskiem wizualnym i szansą na obcowanie ze sztuką w różnorodnej formie.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button