FESTIWALEKONCERTY

Megan Thee Stallion i Glass Animals dołączają do line-upu Open’er Festival 2022

Festiwal muzyczny w Gdyni

Megan Thee Stallion oraz Glass Animals zagrają na Open’er Festival 2022.

Megan Thee Stallion to absolutny światowy fenomen kobiecego rapu ostatnich lat w Polsce.

Już w 2019 roku, kiedy ukazał się jej pierwszy mixtape „Fever”, Megan Thee Stallion weszła z impetem na amerykańską scenę hip-hopową, dołączając do pierwszej ligi kobiecego rapu. Zarówno to wydawnictwo, jak i EP-ka „Suga” (2020) znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia Billboard 200. W 2020 roku wydała debiutancki, świetnie przyjęty album „Good News”, a jeszcze w tym samym roku doczekała się dwóch kawałków z jej udziałem na pierwszym miejscu w USA – „Savage” (remix z udziałem Beyonce) oraz „WAP”, w którym dołączyła do Cardi B.

W ubiegłym roku doczekała się aż trzech statuetek Grammy (Best New Artist oraz Best Rap Song i Best Rap Performance za „Savage”), a kolejną może już niedługo otrzymać za kawałek „Thot Shit” z kompilacyjnego wydawnictwa „Something for Thee Hotties”, które również wylądowało w Top 10 albumów w USA. Megan Thee Stallion wystąpi na Main Stage 1 lipca.

Glass Animals (fot. org.)

Glass Animals dołączają do Open’era 2022

„Heat Waves” to jeden z najważniejszych utworów ubiegłego roku, a cały album „Dreamland” wyniósł zespół na zupełnie nowy poziom.

Glass Animals, czyli Dave Bayley, Ed Irwin-Singer, Drew MacFarlane od Joe Seaward wydali swój pierwszy wspólny album „Zaba” w 2014 roku. W swej skromności byli wtedy przekonani, że po krótkiej przygodzie w zespole każdy z nich wróci do swojej regularnej pracy. To nastawienie zmienił jednak sukces utworu „Gooey”, który stał się viralowym hitem. Od tamtego czasu zanotowali ponad dwa miliardy streamów i zaliczyli największe festiwale na świecie, grając dla niezwykle zróżnicowanej publiczności. Swój drugi album tworzyli zainspirowani życiem w trasie. Dave Bayley wyszedł z założenia, że zamiast pisać o sobie, lepiej opowiedzieć historie ludzi, których w tym czasie poznał. W ten sposób każda z piosenek na „How to Be a Human Being” (2016) traktuje o innej postaci, a album zamyka przejmująca „Agnes”, w której Bayley dzieli się emocjami po samobójczej śmierci przyjaciółki. „Dreamland” (2020), trzeci album Glass Animals, wylądował na samym szczycie w UK, a swój sukces zawdzięcza między innymi utworowi „Heat Waves”, który trafił do Top 10 w kilkunastu krajach. Grupa zagra na Main Stage 30 czerwca.

Wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd znaleźli się m.in. Dua Lipa, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Martin Garrix, The Chemical Brothers, Jessie Ware, Royal Blood, Years & Years, Måneskin czy Michael Kiwanuka. Widzimy się w Gdyni, na Lotnisku Kosakowo, 29 czerwca – 2 lipca, 2022 roku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button