BIEGILEKKOATLETYKA

ME U23 w Tallinnie: Adrianna Sułek triumfowała w siedmioboju. Marcin Lewandowski z rekordem Polski w Monako

Lekkoatletyka

Adrianna Sułek ze złotym medalem w siedmioboju. Została w Tallinnie mistrzynią Europy do lat 23.

Zawodniczka bydgoskiego Zawiszy popołudniowe zmagania w Tallinnie rozpoczęła od zajęcia dziewiąte miejsca w rzucie oszczepem z wynikiem 40.89.

W finałowym biegu, na 200 metrów przed metą, Sułek traciła do liderek kilka metrów. Zaimponowała jednak na ostatniej prostej i w iście sprinterskim tempie przybiegła na pierwszej pozycji. To gwarantowało jej zdobycie złotego medalu mistrzostw Europy U23! Czas 2:12.79 przełożył się na 924 punkty i zwycięstwo w siedmioboju z dorobkiem 6305 pkt. Krążek zdobyty przez wychowankę trenera Wiesława Czapiewskiego jest pierwszym w historii wywalczonym przez polską wieloboistkę podczas mistrzostw Europy U23. Wysokie siódme miejsce zajęła Julia Słocka (5798 pkt.), a dziewiąta z rekordem życiowym 5713 pkt. była Edyta Bielska.

Marcin Lewandowski z rekordem Polski w Monako

Podczas piątkowego mityngu Diamentowej Ligi w Monako Marcin Lewandowski czasem 3:30.42 poprawił własny rekord Polski w biegu na dystansie 1500 metrów.

Średniodystansowiec AZS UMCS Lublin finiszował na Stadionie Ludwika II jako szósty. Własny rekord Polski, ustanowiony podczas mistrzostw świata w Dosze przed blisko dwoma laty, poprawił o ponad sekundę. W Monako wygrał Timothy Cheruiyot, który czasem 3:28.28 został liderem światowych tabel.

Na dystansie 800 metrów szósty z czasem 1:44.28 był Patryk Dobek. Wygrał Nijel Amos – Botswańczyk uzyskał 1:42.91 i został liderem tabel.

Zwycięstwo Włodarczyk w Székesfehérvár

Anita Włodarczyk wygrała w rzucie młotem podczas mityngu World Athletics Continental Tour Gold w Székesfehérvár. Niespodziewanej porażki doznali Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek.

Rekordzistka świata w najdalszym mierzonym rzucie osiągnęła 74.76. Trzecie miejsce w zmaganiach zajęła Malwina Kopron, której zmierzono 74.02. Ósma w konkursie była Joanna Fiodorow – 67.83.

Niespodziewaną porażką polskich zawodników zakończył się na Węgrzech konkurs młociarzy. Początkowo liderem był Wojciech Nowicki, który w trzeciej próbie osiągnął 80.52. Chwilę później zaatakował młody Ukrainiec Mychajło Kochan. W czwartej kolejce cisnął młot na 80.78, pierwszy raz w seniorskiej karierze przekraczając granicę 80 metra. Tym samym zepchnął Nowickiego na drugie, a Pawła Fajdka – legitymującego się rzutem na 78.78 – na trzecie miejsce.