WARSZAWA

„Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!”. Pałac Kultury i Nauki na zielono

Stolica

W całej Polsce dzisiaj o 19.00 zapalą się światła na znak solidarności z migrantami i uchodźcami.

W stolicy – Pałac Kultury i Nauki przez godzinę będzie podświetlony na zielono.

– Bezprecedensowy kryzys humanitarny na polsko-białoruskiej granicy wymaga szerokiego i zdecydowanego zaangażowania. Aby ratować zdrowie i życie osób, w tym małych dzieci, które przetrzymywane w lasach na przygranicznych terenach marzną, głodują i cierpią nie wystarczy działanie społeczników, wolontariuszy, medyków i mieszkańców lokalnych społeczności – napisały w swoim apelu działaczki i działacze inicjatywy społecznej Matki na Granicę.

Aby pomóc migrantom i uchodźcom, potrzebne jest też wsparcie oraz solidarność ze strony polskich samorządów. Dlatego Warszawa wyraża wsparcie dla akcji „Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!”.

W sobotę, 6 listopada o 19:00 w ramach akcji mieszkańcy i mieszkanki całej Polski zapalą na godzinę w oknach zielone światła – symbol wsparcia dla migrantów i uchodźców, jako sygnał gotowości do pomocy, do ratowania życia ludzi. Wiele miast i gmin już teraz udziela im wsparcia, oferując bezpieczny azyl i szansę na godne życie. – Mamy w naszym państwie 2477 gmin, włączmy się w pomoc na rzecz najsłabszych, stańmy razem w haniebnym czasie – proszą organizatorki i organizatorzy protestu.

Zamordowani na granicy (fot. Matki na Granicę)

Do tej akcji włącza się także stolica, która na godzinę oświetli na zielono Pałac Kultury i Nauki. To symboliczny gest solidarności i wsparcia, pokazujący, że prawa człowieka i los uchodźców nie są dla mieszkańców Warszawy obojętne, że są otwarci na niesienie pomocy potrzebującym.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button