OLSZTYN

Matka i babcia „opiekowały się” 4-latkiem. Były pijane

Olsztyn

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej 41-letniej matki, która opiekowała się 4-letnim synem, mając w organizmie ponad jeden promil alkoholu.

Ponadto w mieszkaniu była obecna babcia, która wcześniej wypiła alkohol. Chłopiec miał trafić pod opiekę brata matki, który również okazał się nietrzeźwy. Nieletnim ostatecznie zaopiekował się partner 41-latki, który jako jedyny był trzeźwy. Sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

W czwartek (10.02.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, dotyczące podejrzenia sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem przez rodzica, który mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia. Interweniujący funkcjonariusze w mieszkaniu zastali 41-latkę, która miała pod opieką swojego 4-letniego syna. Od kobiety policjanci wyczuli silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie matki krążył ponad 1 promil alkoholu. W mieszkaniu obecna była również babcia dziecka – okazało się, że była także pod wpływem alkoholu. Po chwili na miejsce przyszedł brat 41-latki, który miał zaopiekować się chłopcem. Policjanci postanowili zbadać jego stan trzeźwości. Ku ich zdziwieniu, okazało się, że 32-latek był nietrzeźwy.

Ostatecznie 4-latka przekazano pod opiekę partnerowi 41-latki, który jako jedyny był trzeźwy.

Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji, do której doszło w jednym z olsztyńskich mieszkań.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button